16. 11. 2019 07:00 | SAN DIEGO/rd

Nebývalá hračka prírody: Dvojhlavé mačiatko prekonalo prognózy doktorov

Narodilo sa s dvomi ňufákmi a štyrmi očami.

Duo.
Duo. Foto: Facebook/Duo the two-faced cat

Keď majiteľ mačiatka v americkom meste San Diego zavolal pred štyrmi mesiacmi veterinára Ralpha Trana k pôrodu mačky, netušil, čo z toho vzíde. Píše Huffington Post .

Jedno z mačiatok sa totiž narodilo s veľmi vzácnou chorobou zvanou diprosopus. Väčšina takýchto prípadov končí smrťou v priebehu pár minút, nie však v tomto prípade.

„Keď sa narodilo, matka ho okamžite odmietla a nevedelo prijímať mlieko z fľaše," uviedol veterinár. Mačiatko si vzal k sebe v domnienke, že sa o neho bude starať, pokiaľ bude nutné.

Keď však netypický drobec prežil pár dní, Tran zostal zaskočený. Po čase nevyzeral jeho život nijako odlišne od iných mačiek, jedol, spal, hral sa. Medzičasom mu veterinár dal aj meno, Duo (po anglicky dva).


Zdroj: Facebook/Duo the two-faced cat

Duo má dva ňufáky, dve papuľky, štyri oči, avšak dve vnútorné mu zrástli do jedného. Najväčším problémom Dua zostáva jedlo. Nevie totiž, ktorou tvárou má jesť.

„Obe papuľky súperia jedlo a väčšina tak skončí v treťom oku alebo na prednej časti hlavy, ktorú má teraz Duo úplne lysú," uviedol Tran.

Mačiatko teraz čaká operácia zrastených očí. Okrem toho sa jeho vývoj oproti iným mačkám dial veľmi pomaly. Nie je tak isté, či prežije ďalšie mesiace.

Komentáre ( 0)