22. 11. 2019 17:48 | BRATISLAVA/TV Markíza

Otvorili najväčšie Vianočné trhy na Slovensku, sú iné ako po minulé roky

Novinkou bude možnosť bezhotovostnej platby kartou či mobilom.

Otvorenie Vianočných trhov v Bratislave.
Otvorenie Vianočných trhov v Bratislave. Foto: TV Markíza

Vianoce sú tu o mesiac a ich atmosféru je už cítiť. V piatkový (22. 11.) podvečer sa oficiálne začali najväčšie Vianočné trhy na Slovensku. Budú na Hlavnom, Františkánskom a Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Dokopy tam budú vo vyše 100 stánkoch ponúkať vianočné darčeky, lahôdky či občerstvenie. Pre návštevníkov je pripravený aj pestrý kultúrny program.

Mesto pripravilo tento rok nový koncept, ktorý má podľa primátora Bratislavy Matúša Valla návštevníkom ponúknuť kvalitné, ekologické, bezpečné, ale aj vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom. Novinkou bude možnosť bezhotovostnej platby kartou či mobilom.

Usporiadanie stánkov bude v novom prevedení

Jedlá a nápoje ľudia nájdu vo vianočných stánkoch na Hlavnom námestí a zábavu na Františkánskom námestí, kde bude umiestnené pódium. Na Vianočnom hlavnom trhu bude spolu 76 stánkov, z toho jedna veľká pergola s tradičnými vianočnými pochúťkami a jedna veľká pergola s vianočnými nápojmi.

Občerstvenie doplní päť stánkov s jedlom na priamu konzumáciu, deväť stánkov s jedlom a grilom, 11 stánkov s nápojmi, balené potraviny budú v 15 stánkoch. Návštevníci si budú môcť darčeky a remeselné výrobky zakúpiť v 24 stánkoch.

V desiatich stánkoch sa počas trhu prestrieda 22 neziskových organizácií, ktoré budú prezentovať svoju charitatívnu činnosť. Hlavné námestie zdobí vianočný stromček, ktorým je 25 rokov starý a 14 metrov vysoký smrek obyčajný.

Na bratislavskom Hlavnom námestí nakrúcala Lucia Hlaváčková.

 

Vianočné trhy potrvajú na Hlavnom a Františkánskom námestí do 22. decembra, na Hviezdoslavovom námestí sa skončia o deň neskôr.

Komentáre ( 0)