29. 11. 2019 08:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Black Friday je tu. Jediný trik vám zaručí, že nakúpite lepšie

Vyberáte si veci v telefóne alebo na počítači?

Black Friday
Black Friday Foto: shutterstock.com/ Kaspars Grinvalds

Práve na dnes pripadá Black Friday, teda deň veľkých zliav a predvianočného nákupného šialenstva. Nová štúdia ukázala, že sa ľudia pri nákupoch cez internet lepšie rozhodujú, ak si tovar vyberajú na monitore klasického počítača a nie napríklad na obrazovke telefónu.

Skoršie štúdie sa už vzťahom medzi výberom tovaru a veľkosťou displeja, z ktorého si ho vyberáme, zaoberali. A dospeli k záveru, že to, že si zvolíme iný tovar v počítači a iný na telefóne, je skrátka dané veľkosťou obrazovky.

Nová štúdia však tvrdí, že rozdiel je v niečom inom. Ak si prezeráme napríklad novú televíziu na domácom počítači, vďaka veľkosti monitoru okamžite vidíme viac informácií. A vďaka tomu je vyššia šanca, že si vyberieme presne to, čo chceme, píše Daily Mail.

Oproti tomu verzia webov určené pre mobilné zariadenia často časť informácií "schovajú" a pre zákazníkov je tak zložitejšie všetky detaily vidieť hneď a musia po nich aktívne pátrať.

Účastníci štúdie si vyberali izby vo fiktívnom hoteli. Na začiatku videli na počítači aj mobile rovnaké informácie, takže vyberali podobne.

Ale vo chvíli, keď z displejov mobilov časť informácií zmizla, aby stránka vyzerala lepšie, začali respondenti vyberať menej presne a odchýlili sa od svojich vlastných preferencií.

Komentáre ( 0)