17. 12. 2019 06:00 | DALLAS/kc

Žena sa vďaka chybe bankového úradníka zo dňa na deň stala multimilionárkou

Manželský pár sa v kurióznej situácii zachoval správne.

Banka poslala žene omylom 37 miliónov dolárov.
Banka poslala žene omylom 37 miliónov dolárov. Foto: Reprofoto: YouTube/CBSDFW

Chyba bankového úradníka spôsobila, že žene z amerického Dallasu prišlo na účet vyše 37 miliónov dolárov (33 800 000 eur). Klientka banky Legacy Texas Bank na to prišla náhodou, keď si kontrolovala stav účtu.

„V prvom momente mi napadlo: Wow, máme kopec peňazí," uviedla „dočasná milionárka" Rush Ballonová v rozhovore pre portál dfw.cbs.local.com.


Keď ukázala sumu manželovi, ten okamžite kontaktoval banku. Nakoniec vysvitlo, že došlo k chybe bankového úradníka, ktorý zadal nesprávne číslo účtu. Banka vysvetlila, že v prípade transakcií v cudzích menách sa totiž všetky údaje zadávajú manuálne.

„Bola som milionárkou, mám o tom aj dôkaz v podobe screenshotu z mobilu. Mám príbeh pre vnúčatá," uviedla s humorom Balloonová.

Manželský pár sa v kurióznej situácii zachoval správne, čo však nebol prípad istého Benjamina Lovella, ktorému v roku 2010 banka omylom poslala na účet 5 miliónov dolárov. Síce to oznámil a s bankou komunikoval, z peňazí stihol minúť nemalú čiastku a nakoniec skončil vo väzení.