30. 12. 2019 21:59 | LONDÝN/TASR

Dcéra Alžbety II. je najpracovitejšia z celej kráľovskej rodiny

Jej členovia odpracovali v priemere 84,5 dňa.

Na archívnej snímke britská princezná Anne, dcéra kráľovnej Alžbety II.
Na archívnej snímke britská princezná Anne, dcéra kráľovnej Alžbety II. Foto: TASR/AP

Podľa oficiálnych záznamov odpracovali tento rok členovia britskej kráľovskej rodiny v priemere 84,5 dňa, čo je približne tretina z tohtoročných 253 pracovných dní v Spojenom kráľovstve. Informovala o tom agentúra AP.

Najpracovitejšou z celej rodiny bola už najmenej tretí rok po sebe jediná dcéra kráľovnej Alžbety II., princezná Anne, ktorá v tomto roku odpracovala celkovo 167 dní.

Na druhom mieste skončil následník trónu princ Charles, ktorý plnením oficiálnych funkcií vyplývajúcich z jeho postavenia strávil 125 dní.

Jeho matka kráľovná Alžbeta II. si odpracovala 67 dní, čo je o štyri dni viac ako v predchádzajúcom roku.

Princ William, ktorý je druhým v línii nástupníctva na britský trón absolvoval za posledných 12 mesiacov 74 dní, jeho manželka Kate 58.

Deviati najprominentnejší členovia kráľovskej rodiny, teda kráľovná, princovia Charles, William a Kate, synovia kráľovnej Edward a Andrew či princ Harry s manželkou Meghan a princezná Anne, odpracovali tento rok spolu 761 dní.

Údaje o pracovitosti kráľovskej rodiny zverejnila v pondelok tlačová agentúra PA Media. Zoznam podujatí, ktorých sa zúčastňuje kráľovná a členovia jej rodiny je zverejňovaný v dvornom obežníku.

Niektoré súkromné podujatia, ktorých sa členovia britskej kráľovskej rodiny zúčastňujú, však v obežníku zaznamenané byť nemusia. Napríklad kráľovná, ktorá vládne už 68 rokov, dostáva každý deň červenú krabicu obsahujúcu oficiálnu korešpondenciu bez ohľadu na to, kde sa vladárka práve nachádza.

Komentáre ( 0)