02. 01. 2020 11:26 | BRATISLAVA/mal

Veľké zmeny Facebooku prišli aj na Slovensko. Takto vyzerá jeho nový vzhľad

Zmeny avizoval Mark Zuckerberg už pred pár mesiacmi.

Nový vzhľad Facebooku.
Nový vzhľad Facebooku. Foto: tvnoviny.sk, shutterstock.com/one photo

Sociálna sieť Facebook prichádza s výraznými zmenami na desktopovej verzii, ktoré ešte pred pár mesiacmi avizoval na konferencii F8 Mark Zuckerberg. Nový vzhľad testovali užívatelia už približne od októbra, v posledných týždňoch sa možnosť vyskúšať si ho zobrazila aj niekoľkým Slovákom. Tým vyvoleným sa na hlavnej stránke zobrazilo upozornenie na prepnutie do Facebook beta.

Zmenilo sa najmä celkové rozloženie stránky, ktorej stredná časť pripomína mobilnú verziu. V ľavej časti sa nachádza zoznam najpoužívanejších stránok a skupín či odkaz na spomienky, udalosti a hry. Pravá strana slúži najmä konverzáciám a pripomienkam narodenín.

Zo stránky úplne zmizla aj vrchná modrá lišta, vďaka čomu je teraz prostredie sociálnej siete svetlejšie a minimalistickejšie. V ľavom rohu sa nachádza vyhľadávanie, v pravom zasa možnosť prepnúť sa na profil, žiadosti o priateľstvo a upozornenia.

Nový vzhľad Facebooku.
Nový vzhľad Facebooku. Foto: TVNOVINY.sk
 

Súčasťou novej verzie by mal byť aj tmavý režim, ktorý sa dá navoliť ihneď po prepnutí do novej verzie Facebooku, informuje portál Techspot. Ten má zabezpečiť menšiu záťaž pre oči, najmä pri večernom prehliadaní. Nám však takúto možnosť sociálna sieť neponúkla, takže sa dá predpokladať, že ju testuje iba časť užívateľov.

Ak sa vám takáto verzia nepáči, pri testovaní je možné vrátiť sa jednoducho na starú. Kedy a či sa táto zmena prejaví u všetkých, je otázne.

Komentáre ( 0)