09. 02. 2020 13:55 , článok bol aktualizovaný 11. 02. 2020 16:21 | BRATISLAVA/kc

Výrobca superjachty: Bill Gates si plavidlo neobjednal. Správy, ktoré to tvrdia, sú hoax

Firma to uviedla na svojej oficiálnej webstránke.

Superjachta Aqua Sinot.
Superjachta Aqua Sinot. Foto: reprofoto: YouTube/Sinot Exclusive Yacht Design

Spoločnosť Sinot, ktorá vyrobila superjachtu Aqua, sa ohradila voči falošným správam, ktoré začali šíriť britské portály. Spoločnosť na svojej oficiálnej webstránke uviedla, že americký miliardár Bill Gates si plavidlo neobjednal a nemá s ním žiadny obchodný vzťah.

Stanovisko firmy Sinot.
Stanovisko firmy Sinot. Foto: sinot.com
 

Pôvodné znenie správy, ktorú prebrali aj tvnoviny.sk

Bill Gates, v súčasnosti druhý najbohatší muž planéty, sa zaradil medzi miliardárov, ktorí vlastnia obrovské superjachty.

Zakladateľ technologického giganta Microsoft si od holandskej firmy Sinot za takmer 590 miliónov eur kúpil obrovskú loď s názvom Aqua, ktorá má ako prvá na svete vodíkový pohon. Píše o tom portál The Telegraph.

Plavidlo s dĺžkou 112 metrov neprodukuje žiadne škodlivé splodiny, ide tak o najekologickejšiu loď svojho druhu.

Päťpodlažná jachta je skonštruovaná pre 55-člennú posádku, vrátane 14 hostí a 31 členov personálu. Vybavenie jachty je naozaj luxusné a na palube si môže Bill Gates zacvičiť v posilňovni, má vlastné štúdio jogy, salón krásy, masážny salón alebo kaskádový bazén v zadnej palube.

Jachta je schopná ísť 31 kilometrov za hodinu a dokáže prejsť bez zastávky na dočerpanie paliva až 6-tisíc kilometrov.

Treba dodať, že Gates patrí medzi najštedrejších filantropov histórie. Na charitatívne projekty už venoval miliardy dolárov. Počas uplynulého týždňa napríklad prispel 100 miliónov dolárov na podporu boja proti novému koronavírusu.


Komentáre ( 0)