15. 02. 2020 19:23 | TRNAVA/TV Markíza

Od Mesíčkovcov sa môžeme učiť. Sú spolu 65 rokov a na rozvod nikdy nepomysleli

Hoci nikdy nemali deti, ľúbia sa aj po rokoch.

Jarmila a Ondrej Mesíčkovci.
Jarmila a Ondrej Mesíčkovci. Foto: TV Markíza

Nebola to vždy prechádzka ružovou záhradou, no stále sa tešia jeden z druhého a aj po rokoch im to klape. V Trnave sa stretli manželské páry, ktoré sú spolu desiatky rokov a na odlúčenie alebo rozvod nikdy ani len nepomysleli.

Vyštafírované dámy s úsmevom a páni v oblekoch si ocenenie v rámci Národného týždňa manželstva užívali a cítili sa ako hviezdy na červenom koberci. Všetci sa zhodli, že manželstvo sú roky driny, ale stojí to za to. Ľúbia sa aj po rokoch.

Stretli sme tam aj manželov Mesíčkovcov. Keď sme prišli za Jarmilou a Ondrejom domov, práve si prezerali svadobné fotografie a spomínali.

Diamantovú svadbu majú za sebou. Ako hovoria ak pán Boh dá, o pár mesiacov oslávia neuveriteľných 65 rokov spoločného života. „Už sme tak si zvykli, že sme jeden človek skutočne. Áno, jeden bez druhého nevieme žiť. Keď chodil na služobnú cestu, nevedela som sa dočkať kedy už príde," zaspomínala pani Jarmila s úsmevom.

Spoznali sa v práci. Jarmila pracovala ako korešpodentka a Ondrej ako referent. Po piatich rokoch chodenia im vyzváňali svadobné zvony. Deti im neboli dopriané a tak si povedali, že budú žiť jeden pre druhého. Neprekážalo im to.

Ako aj iné manželstvá aj oni si prešli rôznymi životnými skúškami, no nikdy to nevzdali. Zostali spolu v dobrom aj v zlom, v zdraví a aj chorobe. Jarmila po sobáši vážne ochorela a to ich ešte viac spojilo.

Nikdy sa vraj nehádali.. Nazývali to skôr menšou výmenou názorov a trvalo to veľmi krátko. Pani Jarmila nám priznala, že ona bol „skôr taký jedoš" a občas vybuchla. „Keď ideme spať, tak na dobru noc si vždycky si dáme pusu. ráno sa pozdravíme a pýtam sa, ako sa vyspala a čo sa jej snívalo," hovorí pán Ondrej.

Medzi manželmi je stále porozumenie, tolerantnosť i úcta a pomáhajú si navzájom. Radia to aj mladšej generácii.

Viac si pozrite v reportáži Romana Ruttkaya.

 

Komentáre ( 0)