21. 02. 2020 06:00 | VIRGINIA/rd

Kamarátom sa podaril parádny úlovok. Tento kus im musí závidieť hociktorý rybár

Svojím úlovkom prekonali doterajší rekord.

Jake so svojím úlovkom.
Jake so svojím úlovkom. Foto: Facebook/Jake Hiles

Jake Hiles z amerického štátu Virginia sa môže pochváliť parádnym úlovkom. Rekreačnému rybárovi sa s najväčšou pravdepodobnosťou podarilo uloviť rekordného tuniaka modroplutvého. K potvrdeniu mu už chýba len certifikát. Píše Fox News.

S váhou 321 kilogramov ide tak o najťažší ulovený druh tejto druhy vo Virginii. Doterajší rekord bol „len" 275 kilogramov.

Všetko sa začalo v sobotu ráno. Jake sa s kamarátom Jeffom vydali na ryby, keďže túžili ešte predtým, než sa zima skončí, uloviť poriadny kúsok.

„Vedel som, že sa tu nachádza niekoľko veľkých jedincov. Videl som tak príležitosť pokoriť terajší rekord v love tuniaka modroplutvého," napísal vo facebookovom príspevku pár dní po úlovku.

Podarilo sa im to asi 130 kilometrov juhovýchodne od Rudee Inlet, kde sídli spolok rybárov, ktorého je Jake členom.

Spočiatku ulovili len drobné ryby, čo Jaka nezaujalo. Rozhodol sa tak, že si zdriemne. Po chvíli ho však prebudilo, ako mu Jeff kričí do ucha.

Na udice sa im totiž chytil obrovský tuniak modroplutvý a žralok mako. Trvalo viac než dve hodiny, kým sa im podarilo zbaviť sa žraloka a dostať gigantického tuniaka na palubu lode.

„Keď sme sa vrátili, čakalo nás na brehu množstvo zvedavcov, ktorí ho chceli vidieť. Po ustálení váhy na hmotnosti 321 kilogramov začali ľudia burácať. „Prichádzali ku mne a podávali mi ruky, chceli sa s tuniakom vyfotiť. Dosýta sme si to užívali," povedal šťastný rybár.

With this fish being recreationally caught, I cannot sell it. I do not have a use for 700 pounds of fresh sushi grade...

Uverejnil používateľ Jake Hiles Nedeľa 16. februára 2020

Zdroj: Facebook/Jake Hiles

Komentáre ( 0)