26. 02. 2020 13:27 , článok bol aktualizovaný 26. 02. 2020 16:49 | ORLANDO/kc

Dajte mi druhú šancu, prosilo dievčatko (6). Policajti jej nasadili putá a odviedli ju zo školy

V tej istej škole v rovnaký deň policajti zatkli aj ďalšieho prváka, ktorý vystrájal počas vyučovania.

Dievčatko sa po zatknutí psychicky zrútilo.
Dievčatko sa po zatknutí psychicky zrútilo. Foto: ENEX

Rodina z amerického Orlanda zverejnila šokujúce video, ktorým chcela poukázať na nezmyselný floridský zákon. Na záberoch vidno, ako policajti priamo v triede zatýkajú iba 6-ročné dievčatko, ktoré predtým „napadlo" niekoľko zamestnancov školy.

Incident sa odohral v Lucious and Emma Nixon Academy Charter School v Orlande ešte v septembri 2019, no video zverejnili až v pondelok.

Podobné zatknutia malých detí pritom na Floride nie sú až také ojedinelé. Môže za to veľmi čudný zákon, ktorý nestanovuje žiaden spodný vekový limit pre osoby, ktoré môžu byť zadržané políciou.

Sesťročná Kaia Rolleová bola v šoku, keď zbadala, že policajt jej nasadzuje putá. Dievčatko celý čas plakalo a prosilo o "druhú šancu". Policajti boli neoblomní a odviedli ju na policajnú stanicu ako radového zločinca. Nasledoval štandardný postup: urobili policajnú fotografiu tváre a odobrali jej odtlačky prstov.

Kaia to podľa slov jej starej mamy niesla veľmi ťažko, v podstate sa psychicky zrútila.

V tej istej škole v rovnaký deň policajti zatkli aj ďalšieho prváka, ktorý vystrájal počas vyučovania. Obidve deti neskôr prepustili bez vznesenia obvinení.

Neskôr sa zistilo, že policajt, ktorý zatýkal Kaiu Rolleovú, porušil zákon. V takejto situácii totiž musí byť pri zatknutí osoby mladšej ako 12 rokov aj jej príbuzný, alebo človek, ktorému bolo dieťa zverené do opatery. Policajta preto okamžite prepustili.

Meralyn Kirklandová, stará mama dievčatka, v rozhovore pre portál Orlando Sentinel uviedla, že vnučkino správanie ovplyvňuje porucha, ktorá spôsobuje, že sa človek začne v spánku dusiť.

Komentáre ( 0)