07. 04. 2020 11:22 | WASHINGTON/kc

Americký teleevangelista našiel "slabinu" koronavírusu. Odfúkol ho preč z kontinentu

Boží vietor už podľa jeho slov čaká v Mexickom zálive pod mestom New Orleans.

Americký pastor Kenneth Copeland odfúkol koronavírus.
Americký pastor Kenneth Copeland odfúkol koronavírus. Foto: reprofoto: YouTube/Buca Nero

Známy americký pastor, ktorý sa preslávil najmä televíznymi omšami, najnovšie zavelil do boja proti novému koronavírusu. Kenneth Copeland (83) v živom prenose oznámil, že privolal teplé južné vetry, ktoré odfúknu SARS CoV 2 z americkej pôdy.

Copeland, ktorý je podporovateľom Donalda Trumpa, sa počas virtuálnej omše obrátil smerom do kamery a silno si odfúkol a adresoval koronavírusu niekoľko vyhrážok. Píše o tom portál Daily Mail.

„Fúkam na teba boží vietor. Si navždy zničený a nikdy sa nevrátiš. Ďakujem ti Bože, daj nech sa to stane," prehovoril pastor k divákom.

Spolu s ostatnými v kostole sa následne začali modliť. „Vietor všemohúci, silný teplý južný vietor: spáľ túto vec v mene Ježiša. Hovorím ti, kľakni si na kolená, Padni na tvár!" opakoval teleenvangelista.


Boží vietor už podľa jeho slov čaká v Mexickom zálive pod mestom New Orleans. „A toto je potrebné na zabitie tejto veci. Vírus neznáša teplo, neznáša vlhkosť, neznáša vodu - jednoducho zomrie," dodal pastor.

Copeland počas omše spomenul, že Boh mu pred tromi rokmi dal úlohu vyzbierať v tomto roku 300 miliónov dolárov. Teleevangelista si koronavírus nezobral na mušku prvýkrát. Už týždne opakuje, že uzdraví ľudí nakazených COVID-19. Stačí sa vraj počas omše dotknúť obrazovky.

Copelandov majetok sa odhaduje na 300 milónov dolárov. Okrem vystupovania v televízii zarobil aj na predaji kníh a vďaka speváckej kariére.

Komentáre ( 0)