07. 04. 2020 12:11 | PERPIGNAN/kc

Francúz si napriek zákazu odskočil pre cigarety do Španielska, takmer zahynul v Pyrenejách

Za porušenie vládnych nariadení dostal pokutu 135 eur.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

Závislosť na nikotíne ho dohnala k zúfalému činu. Francúz z mesta Perpignan, ktoré sa nachádza blízko španielskych hraníc, takmer zahynul pre lacné cigarety. Napriek vládnym nariadeniam v súvislosti s koronavírusom sa najskôr v aute pokúsil dostať do katalánskeho mesta Le Jonquera, kde si zvykol kupovať lacnejšie cigarety.

Prvý pokus nevyšiel, zastavila a otočila ho policajná hliadka. Nemenovaný muž sa však nevzdal a rozhodol sa prejsť španielske hranice pešo. Ukázalo sa, že to bol veľmi zlý nápad, musel totiž prejsť cez Pyreneje. Píše o tom francúzsky portál sudoest.fr.

Francúz sa v horách stratil, no dlho váhal, či si má privolať pomoc. Rozhodol sa tak až po nepríjemnom páde do rokliny plnej tŕnitých krov.

Pyrenejská horská polícia ho pomocou vrtuľníka lokalizovala na francúzskej strane hôr nad mestečkom Le Perthus. Muž bol podchladený, doráňaný a dezorientovaný. Vrtuľníkom ho previezli do nemocnice v Perpignane. Za porušenie vládnych nariadení o obmedzení pohybu dostal pokutu 135 eur. Či bude musieť zaplatiť aj za záchranársku akciu, francúzske média neuviedli.

Komentáre ( 0)