24. 04. 2020 11:41 | LONDÝN/kc

Koronavírus zasiahol aj bohatých. Na školeniach sa učia, ako si ustlať postel

Ide najmä o ľudí z najbohatších oblastí v severnom Londýne, ktorí často majú desiatky zamestnancov starajúcich sa o ich pohodlie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/BAZA Production

Anglickú firmu, ktorá sa zaoberá školením pomocníkov v domácnosti aj opatrovateliek, v čase pandémie koronavírusu čoraz častejšie kontaktujú s prosbou o pomoc aj bohatí ľudia.

Majitelia veľkých domov či zámkov sa vinou karanténnych opatrení ocitli bez svojho „služobníctva" a nevedia si rady. Lucy Challengerová, šéfka firmy Polo and Tweed, hovorí, že ľudí z „vyššej triedy" najčastejšie zaujíma, ako si majú správne ustlať či upratať kúpeľňu.

Ide najmä o ľudí z najbohatších oblastí v severnom Londýne, ktorí často majú desiatky zamestnancov starajúcich sa o ich pohodlie.

„Naši klienti sa nevedia vyrovnať s tým, že sa nemá kto postarať o ich domácnosti. Boli zvyknutí, že všetko sa lesklo čistotou. Zaujíma ich všetko od výmeny prázdnej rolky toaletného papiera za novú, ako správne žehliť prestieradlá, až po čistenie škvŕn od vína. Jednoducho všetky práce, ktoré nikdy predtým nerobili," hovorí pani Challengerová v rozhovore pre portál Metro.

Firma sídliaca v londýnskej Štvrti Mayfair školenie robí prostredníctvom videochatu. Niektorým ľuďom stačia aj inštruktážne videá.

„Keď máte zámok so 150-200 izbami, jeden človek nemá šancu postarať sa o všetko. Niektorí ľudia si povedia, že nech majiteľ vezme do rúk vysávač a pustí sa do práce. Problém je však v tom, že to môže trvať mesiace a keď to bude mať hotové, môže začať odznova," vysvetlila majiteľka firmy.

Upratovanie nie je jediný problém, s ktorým sa títo ľudia potýkajú. Boli zvyknutí, že o deti sa im postarajú opatrovateľky, ktoré bývali priamo v ich domácnosti.