01. 05. 2020 07:00 | SAN ANTONIO/tvnoviny.sk, lm

Texaská ZOO otvára svoje brány. Návštevníkom povolili vstup len autami

Návštevníci budú mať možnosť vidieť zvieratá z bezpečia svojho vozidla, z ktorého počas celej prehliadky nemusia vystúpiť.

Texaská ZOO otvára svoje brány. Návštevníkom povolili vstup len autami
Texaská ZOO otvára svoje brány. Návštevníkom povolili vstup len autami Foto: YouTube / San Antonio Zoo

Koniec karanténnych opatrení. V zoologickej záhrade v San Antoniu v Texase vymysleli spôsob, ako prilákať návštevníkov a pri tom neohroziť ich bezpečnosť. Informuje o tom portál CNN. Do parku sa budú môcť dostať autami, princíp je rovnaký ako v reštauráciách rýchleho občerstvenia.

Návštevníci budú mať možnosť vidieť zvieratá z bezpečia svojho vozidla, z ktorého počas celej prehliadky nemusia vystúpiť. K dispozícii budú mať aj audio sprievodcu, ktorý im počas jazdy zoologickou záhradou poskytne zaujímavé informácie. Dokonca si budú môcť kúpiť aj občerstvenie ako počas bežnej prevádzky.

„Je to veľmi jedinečný a bezpečný spôsob, ako môžu rodiny navštíviť zoologickú záhradu z pohodlia vlastného auta,“ uviedol Tim Morrow, riaditeľ Zoo.

Záhrada bola pre pandémii koronavírusu pre verejnosť zatvorená od 14. marca, čo výrazne ovplyvnilo tržby. Týmto spôsobom chcú prilákať ľudí a získať tak peniaze dôležité pre starostlivosť o zvieratá. Vďaka príjmov z predaja lístkov už mohli dokonca prijať späť niekoľkých zamestnancov, ktorých po uzavretí Zoo prepustili.

Príjem zoologickej záhrady, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia San Antonio Zoological Society, je úplne závislý od predaja vstupeniek, návštevy hostí, finančných darov a grantov. Zoologická záhrada zriadila pohotovostný fond, do ktorého môžu ľudia prispievať, aby mohli pokračovať v činnosti.

Pôvodne chceli „drive-thru záhradu“ otvoriť len počas víkendu, no lístky sa okamžite vypredali a pre veľký záujem tak rozšírili prehliadky až do 17. mája. Riaditeľ dúfa, že sa situácia čoskoro upokojí a záhradu budú môcť otvoriť aj pre peších návštevníkov.

Komentáre ( 0)