05. 05. 2020 11:13 | FLINT, MICHIGAN/ tvnoviny.sk, lm

Amerického strážnika v obchode zastrelili. Požiadal zákazníčku, aby si nasadila rúško

Z vraždy 43 ročného muža sú obvinení traja ľudia.

Amerického strážnika v obchode zastrelili. Požiadal zákazníčku, aby si nasadila rúško
Amerického strážnika v obchode zastrelili. Požiadal zákazníčku, aby si nasadila rúško Foto: Twitter / MassageTherapist Ray

Zomrel počas bežnej pracovnej zmeny pri vykonávaní svojej práce. Amerického strážnika Calvina Munerlyna strelili do hlavy po tom, čo vyzval zákazníčku v obchode, aby si nasadila ochranné rúško, inak ju nemôže pustiť. Informáciu priniesol spravodajský web CNN.

Z vraždy 43-ročného muža sú obvinení traja ľudia, Sharmel Teague (45), jej manžel Larry Teague (44) a syn Ramonyea Bishop (23). Podľa svedkov strážnik vyzval Sharmelinu dcéru, aby si nasadila pred vstupom do predajne rúško. Následne sa dostal do slovnej potýčky s jej mamou. Incident sa odohral v meste Flint v americkom štáte Michigan, ktorý je najviac postihnutý koronavírusom.

strelba.gif
strelba.gif Foto: YouTube / BBC New
 

Celý incident zachytili aj bezpečnostné kamery. Zábery naznačujú, že trojica opustila obchod a odišla preč na SUV. Po asi dvadsiatich minútach sa vrátila. Na strážnika potom začal kričať Sharmelin manžel Larry a druhý muž, ich syn Bishop, potom podľa všetkého stretlil strážnika do hlavy.

„Všetky dôkazy nazačujú, že pán Munerlyn si jednoducho robil svoju prácu keď presadzoval nariadenie guvernéra týkajúce sa pandémie COVID-19 v súvislosti s dodržaním bezpečnosti zamestnancov a zákazníkov obchodu,“ uviedol vo vyhlásení prokurátor David Leyton.

Doposiaľ bola zatknutá len matka, obvinení muži sú podľa všetkého na úteku. Dcéra obvinená nie je.

Medzičasom už Munerlynovi priatelia založili zbierku, ktorej výťažok by mal putovať pre jeho manželku a osem detí.

Komentáre ( 0)