10. 05. 2020 20:12 | BRATISLAVA/TV Markíza

Chcete sa porozprávať s hercami? Jedno slovenské divadlo spustilo call centrum

Hercom môžu telefonovať dospelí i deti od pondelka do soboty.

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre.
Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Foto: TV Markíza

Brány divadiel sú síce pre koronakrízu zatvorené, no herci divákov nezanedbávajú. Niekde na internet načítavajú rozprávky, inde zase nakrúcajú videá. Kontakt s ľuďmi nechce stratiť ani Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Umelci sa tam presunuli z javiska pred telefón.

Herci s režisérom aktuálne nielen konzultujú svoje predstavenia, ale aj intenzívne telefonujú. Pod Zoborom totiž spustili prvé divadelné call centrum.

„Chceme robiť veci čo najživšie a call centrum, to je priamy kontakt, keby som to tak trošku odľahčil - z rúška do uška bez rúška," vysvetľuje riaditeľ divadla Martin Kusenda.

Nápad na túto interakciu sa zrodil z večera do rána. Hercom môžu telefonovať od pondelka do soboty dospelí, ale aj deti.

„Hlavný zámerom je trošku dať deťom možnosť sa s nami porozprávať, ale aj rodičom dať možnosť to dieťa nechať chvíľu, keď tak aj s telefónom," hovorí Kusenda

Volajúcich divákov zaujíma kadečo. Herci z nitrianskeho Starého divadla vraj majú pripravene odpovede na akékoľvek otázky svojich telefonujúcich divákov.

Ako to funguje, si pozrite v reportáži Jakuba Takáča:

 

Celé Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)