20. 05. 2020 16:16 | KATAR/tvnoviny.sk, lm

Zabudnite na letušky v uniformách. Odteraz budú zrejme vyzerať celkom inak

Letecké spoločnosti sa zavádzaním nových bezpečnostných opatrení pripravujú na moment, kedy budeme môcť opäť lietať.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock.com / Dmitry Birin

Letušky v uniformách sú nateraz zrejme minulosťou. V dôsledku pandémie koronavírusu sa síce letecká doprava značne obmedzila, no letecké spoločnosti sa zavádzaním nových bezpečnostných opatrení pripravujú na moment, kedy budeme môcť opäť lietať. Opatrenia by sa mali dotknúť najmä spomínaných oblekov letušiek a stewardov, informuje o tom portál CNN.

Spoločnosť Qatar Airways je jednou z niekoľkých leteckých spoločností, ktoré počas letov zavádzajú osobné ochranné obleky pre palubnú posádku. Súčasťou budú aj okuliare, rukavice a rúška, ktoré palubní sprievodcovia používajú už niekoľko týždňov.

Bezpečnostné opatrenia sa dotknú aj samotných cestujúcich. Tí budú od 25. mája povinní nosiť na všetkých svojich letoch tvárové masky. Zabezpečiť si ich budú musieť sami. Letecká spoločnosť navyše zabezpečí pre cestujúcich aj palubných sprievodcov dezinfekčné prostriedky.

„V spoločnosti Qatar Airways sme zaviedli tieto dodatočné bezpečnostné opatrenia s cieľom zabezpečiť zdravie a pohodu našich cestujúcich a palubných sprievodcov a obmedziť šírenie koronavírusu,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Qatar Airways Akbar Al Baker.

Podľa CNN k podobnému kroku pristúpili už pred niekoľkými týždňami spoločnosti Philippines Airlines a AirAsia.


V Spojených štátoch amerických zatiaľ letecké úrady nezaviedli žiadne všeobecné bezpečnostné pravidlá v leteckej preprave, no mnohé americké aerolinky už pristupujú k zamedzovaniu vstupu do lietadla pasažierom, ktorí si odmietnu pred vstupom na palubu nasadiť ochranné rúško.

Komentáre ( 0)