27. 05. 2020 13:16 | USA/tvnoviny.sk, lm

Filmové štúdio natočilo rozprávku. Hlavným hrdinom je prvýkrát v histórii gay

Príbeh je o mladom mužovi menom Greg, ktorý sa bojí povedať svojim rodičom, že je gay a obáva sa, že uvidia jeho fotku s priateľom.

Filmové štúdio natočilo rozprávku s homosexuálnym hrdinom
Filmové štúdio natočilo rozprávku s homosexuálnym hrdinom Foto: YouTube / WaltDisneyStudiosCanada

Nový animák búra všetky stereotypy. Krátka snímka filmových štúdií Pixar má totiž homosexuálneho hlavného hrdinu. Film s názvom Out mal premiéru 22. mája, informuje CNN. Príbeh je o mladom mužovi menom Greg, ktorý sa bojí povedať svojim rodičom, že je gay a obáva sa, že uvidia jeho fotku s priateľom, keď mu prídu pomôcť so sťahovaním.

Približne deväťminútový film odvysielali prostredníctvom strímovacej služby Disney+ a o námet a réžiu sa postaral Steven Clay Hunter, ktorý pracoval na mnohých pixarovských filmoch ako Toy Story 4 či Finding Dory.

Diváci, ktorí už film videli, zdieľali svoje reakcie na Twitteri s hashtagom #PixarOut. Mnohí sa priznali, že pri pozeraní filmu od dojatia plakali a že by boli radi, keby film natočili, keď vyrastali. Niektorí však vyjadrili nesúhlas, podľa nich film nie je vhodný pre deti a vysiela nevhodnú myšlienku.

Štúdia, ktorú minulý rok vydala Aliancia gayov a lesbičiek proti ohováraniu (GLAAD), naznačila, že iba v 18,4 % mainstrímových filmoch vydaných v roku 2018 bola postava z LGBTQ komunity. Žiaden a nich však nepochádzal z dielne Disney alebo Pixar.

V minulosti sa už v Disneyho snímkach objavili homosexuálne postavy, žiadna z nich však nebola hlavnou postavou.

Komentáre ( 0)