01. 06. 2020 11:39 | RIO DE JANEIRO/tvnoviny.sk, lm

Päťmesačné bábätko sa po 32 dňoch v kóme vyliečilo z COVID-19

Podľa rodičov doteraz nie je jasné, kde sa chlapček koronavírusom nakazil.

Päťmesačné bábätko sa vyliečilo z Covid-19 po tom, čo bolo 32 dní v kóme
Päťmesačné bábätko sa vyliečilo z Covid-19 po tom, čo bolo 32 dní v kóme Foto: YouTube / BBNews US

Len nedávno sa narodil a už musel zabojovať o svoj život. Päťmesačný chlapček z Brazílie sa totiž nakazil koronavírusom, s ktorým ho museli hospitalizovať. V nemocnici v Rio de Janeiro strávil Dom celkom 54 dní, z ktorých bol 32 v kóme a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Informáciu pre CNN potvrdil chlapčekov otec.

„Mal problémy s dýchaním, takže si lekári mysleli, že ide o nejakú bakteriálnu infekciu,“ povedal otec Wagner Andrade. „Lieky však nezaberali a jeho stav sa zhoršoval. Tak sme sa s manželkou rozhodli vziať ho do inej nemocnice, kde ho otestovali. Bol to koronavírus,“ opísal Andrade chvíle strachu o svojho synčeka.

Po mesiaci v nemocnici si ale bábätko mohli rodičia konečne vziať domov. Podľa nich doteraz nie je jasné, kde sa chlapček koronavírusom nakazil. Najpravdepodobnejšia verzia je, že sa nakazil počas návštevy u príbuzných.

Andrade a jeho manželka Viviane Monteiro opísali uzdravenie svojho synčeka ako zázrak. „Najskôr som cítil úľavu a potom neopísateľné šťastie,“ povedal Andrade.

Brazília hlási najmenej 25 úmrtí bábätiek na koronavírus. Za posledný týždeň stúpol počet nakazených pacientov v Brazílii natoľko, že bola vyhlásená za nové epicentrum pandémie. Doposiaľ sa tam nakazilo viac ako 514-tisíc ľudí a úrady hlásia viac ako 29-tisíc úmrtí (údaj k 1. júnu).
 

Komentáre ( 0)