01. 06. 2020 12:45 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Pár, ktorý vyhral euromilióny, prepadli zlodeji v ich luxusnom dome. Zviazali ich káblami

Šokovaný pár sa k incidentu nechcel vyjadriť.

Pár, ktorý vyhral euromilióny, prepadli zlodeji v ich luxusnom dome. Zviazali ich káblami
Pár, ktorý vyhral euromilióny, prepadli zlodeji v ich luxusnom dome. Zviazali ich káblami Foto: YouTube / On Demand News

Britský pár, ktorý v roku 2011 vyhral v eurojackpote 101 miliónov libier, prepadli zlodeji v ich luxusnom dome vo východnom Sussexe. David a Angela Dawesoví zažili chvíle hrôzy, keď do ich domu vtrhla skupinka zlodejov. Davidovi jeden z nich vrazil päsťou do tváre a oboch manželov zviazali káblami. Z domu si odniesli hotovosť vo výške približne dvadsaťtisíc libier, šperky a Range Rover, informuje The Sun.

Auto bolo neskôr nájdené zhorené neďaleko ich domu. Polícia zatkla troch mužov, no vyšetrovanie zastavila pre nedostatok dôkazov a mužov prepustila bez obvinenia.

Šokovaný pár sa k incidentu nechcel vyjadriť. Luxusný dom za približne štyri milióny libier, v ktorom pár prepadli, pôvodne patril britskému spevákovi Tomovi Jonesovi, ktorý tam býval v šesťdesiatych rokoch. 

Suma, ktorú bývalý vedúci závodu na výrobu potravín a jeho manželka vyhrali pred deviatimi rokmi, bola siedmou najvyššou výhrou v Británii. Pár približne tretinu peňazí rozdal.

Podľa MailOnline manželom vyhrané peniaze spôsobili nepríjemnosti už v minulosti. V roku 2017 totiž Davidov syn Michael žaloval otca za to, že mu viac nechcel dotovať jeho nákladný život. Súd vtedy dal za pravdu Davidovi, keď vyhlásil, že nie je povinný ďalej financovať svojho 32-ročného syna.