02. 06. 2020 15:23 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Deväťročný chlapec s detskou mozgovou obrnou zabehol maratón. Vyzbieral tak tisícky libier

Kvôli svojej diagnóze nemôže Tobias stáť ani chodiť bez pomoci. Ani to ho však nezastavilo v snahe vyzbierať peniaze pre detskú nemocnicu a školu v Sheffielde.

Deväťročný chlapec s detskou mozgovou obrnou zabehol maratón
Deväťročný chlapec s detskou mozgovou obrnou zabehol maratón Foto: YouTube / Yavis Breaking News

Deväťročný Tobias Weller z anglického Sheffieldu sa stal hrdinom. S detskou mozgovou obrnou a autizmom sa mu podarilo zabehnúť maratón. Bežal ho na etapy za pomoci "chodítka" a vďaka svojmu odhodlaniu vyzbieral 100 000 dolárov, ktoré poputujú na charitu, píše spravodajský portál CNN.

Kvôli svojej diagnóze nemôže Tobias stáť ani chodiť bez pomoci. Ani to ho však nezastavilo v snahe vyzbierať peniaze pre detskú nemocnicu a školu, ktorá podporuje vzdelávanie detí a dospelých s neurologickými poruchami v Sheffielde. Tobias sa inšpiroval príbehom storočného kapitána Thomasa Moorea, vojnového veterána, ktorý nedávno vyzbieral milióny pre britskú Národnú zdravotnú službu.

Každý deň teda prešiel za pomoci chodítka časť maratónu po svojej ulici. Celkovo mu to trvalo 70 dní a posledných 750 metrov odbehol za bujarého povzbudzovania susedov. „Nemôžem uveriť, že som dokončil maratón, je to úžasné,“ povedal pre Sky News. „Milujem, keď mi susedia tlieskajú a povzbudzujú ma. Som každým dňom silnejší. Je to úžasný pocit,“ povedal Tobias.

Pôvodný Tobiasov cieľ bol vyzbierať 30 000 libier, no nakoniec sa mu podľa stránky JustGiving podarilo vyzbierať viac ako 91 000 libier (viac ako 102 000 eur).

Hrdá Tobiasova matka Ruth Garbuttová povedala, že v chôdzi plánujú pokračovať aj naďalej. „Som nesmierne hrdá na svojho malého chlapca. Je proste úžasný.“

Komentáre ( 0)