03. 06. 2020 13:31 | SEVERNÁ KAROLÍNA/ tvnoviny.sk, lm

Emotívny moment. Gesto amerických policajtov prekvapilo protestujúcich

Masívne násilné protesty sú dôsledkom incidentu v meste Minneapolis v štáte Minnesota, pri ktorom prišiel o život 46 ročný Afroameričan George Floyd.

Emotívny moment. Gesto amerických policajtov prekvapilo protestujúcich
Emotívny moment. Gesto amerických policajtov prekvapilo protestujúcich Foto: YouTube / WCNC

Masívne protesty v amerických štátoch neutíchajú. Čo ale rovnako neutícha, je aj vlna solidarity, ktorú afroamerickým obyvateľom preukazujú milióny ľudí po celom svete. Najnovšie obletelo internet video, na ktorom je zachytené emotívne gesto policajtov v meste Feyetteville v Severnej Karolíne. Informuje o ňom aj MailOnline.

Keď dav protestujúcich konfrontoval asi šesťdesiatku policajtov, tí si na znak solidarity a podpory kľakli spolu s nimi. „Ako dôkaz, že rozumieme bolesti v našej komunite a v našom národe v súvislosti s otázkou rovnosti, si policajti z fayettevillskej polície kľakli, aby ukázali, že tiež chceme spravodlivosť pre všetkých,“ napísala fayettevillská polícia na svojom Twitteri. „Zaviazali sme sa počúvať a zaobchádzať s každým dôstojne a s úctou.“

Demonštrácia údajne začala v čase zákazu vychádzania von. Protestujúci si mysleli, že ich ozbrojení policajti chcú zatknúť. Najskôr však prišla výzva, aby ustúpili, čo protestujúcich nahnevalo. Po tom, čo si spolu s nimi policajti kľakli, už hnev v dave opadol. Podľa svedkov dokonca gesto mnohých dojalo k slzám. Nakoniec protestujúci prišli k policajtom a podali im ruky.

„Toto sú momenty, ktoré sa zapíšu do histórie a ktoré budeme učiť budúce generácie,“ napísala jedna zo svedkýň udalosti na svojom Facebookovom profile.

Masívne násilné protesty sú dôsledkom incidentu v meste Minneapolis v štáte Minnesota, pri ktorom prišiel o život 46 ročný Afroameričan George Floyd. Ten zomrel 25. mája po zásahu polície. Jeden z policajtov mu viac ako osem minút kľačal na krku. Pitva neskôr preukázala, že Floyd zomrel na zadusenie v dôsledku tlaku na krku a chrbte.