05. 06. 2020 19:46 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ukážeme vám, ako sa nakupuje v jednom obchode zadarmo. Dostať v ňom takmer všetko

Jednou z hlavných myšlienok je aj zníženie odpadu v Prievidzi.

Obchod, kde kúpite všetko bez peňazí.
Obchod, kde kúpite všetko bez peňazí. Foto: TV Markíza

Obchod, v ktorom si nakúpite bez peňazí. Toto nie je vychytávka zo zahraničia, ale novinka na Slovensku. Hlavnou myšlienkou je, aby veci dostali druhú šancu. Pozrite si, ako sa nakupuje zadarmo.

Podchod v Prievidzi. A priamo v ňom nájdete obchod so sloganom, že lacnejšie to nebude. „Všetko, čo tu je, tak je zadarmo dokonca. Aj naša práca je zadarmo, dokonca aj priestory. Je to všetko na báze dobrovoľníctva," povedala nám iniciátorka nápadu Natália Svítková.

Princíp fungovania takejto prevádzky je jednoduchý. Ak doma zistíte, že niečo nepotrebujete, nemusíte to vyhodiť. V obchode môže vaša nechcená vec niekoho zaujať. „Samozrejme, môžete si vybrať z našej ponuky čokoľvek aj bez toho, aby ste niečo priniesli," tvrdí spoluzakladateľka obchodu Kvetoslava Durčová.

Okamžite po otvorení sa netradičný obchod zaplnil. Ľudia vyberali, ale aj nosili veci, ktoré ešte môžu potešiť. Na svoje si prídu aj tí najmenší.

Jednou z hlavných myšlienok takéhoto obchodu je aj zníženie odpadu v meste. V obchode nájdete takmer všetko. To, čo tu nenájdete, sú erotické pomôcky, lieky či napríklad potraviny. „Nie sme prevádzka na toto určená a špecializovaná, takže sme sa rozhodli tieto veci neprijímať," dodala Svítková, iniciátorka nápadu.

V Prievidzi nakrúcal reportér Peter Ziman.

 

Komentáre ( 0)