12. 06. 2020 06:00 | BOMBAJ/tvnoviny.sk, lm

Futbalista uviazol pre karanténu na letisku v Indii. Prežil tam 74 dní

Futbalista kontaktoval aj ghanský konzulát v Bombaji, ten mu však pre karanténne opatrenia nedokázal poskytnúť pomoc.

Futbalista uviazol pre karanténu na letisku v Indii. Prežil tam 74 dní
Futbalista uviazol pre karanténu na letisku v Indii. Prežil tam 74 dní Foto: YouTube / Mumbai Mirror

Pre pandémiu koronavírusu uviazol na letisku, kde strávil neuveriteľných 74 dní. Dvadsaťtriročný ghanský futbalista Randy Juan Muller uviazol na letisku v indickom meste Bombaj po tom, čo krajina zavrela z bezpečnostných dôvodov svoje hranice. O kurióznom prípade informuje spravodajský portál CNN.

Do Indie odišiel futbalista ešte začiatkom novembra na polročné hosťovanie v klube ORPC Sports Club v juhoindickom štáte Kérala. Keď sa k nemu dostali správy o šíriacej sa pandémii, rezervoval si letenku do Ghany na 30. marca.

Aby náhodou let nezmeškal, do Bombaja sa vydal v týždennom predstihu 21. marca. O tri dni neskôr indický premiér Narendra Modi vyhlásil dvadsaťjeden dňovú celonárodnú karanténu. Všetky medzinárodné lety boli zrušené.

Mullerovi medzičasom došli peniaze a nemohol si zohnať ubytovanie, policajti mu preto poradili, aby šiel na letisko. V odletovej hale medzinárodného letiska v Bombaji futbalista strávil niekoľko nasledujúcich týždňov.

„Ľudia na letisku boli nápomocní. Dávali mi jedlo a so všetkým mi pomáhali,“ uviedol mladý futbalista. Jeden zo strážnikov dokonca daroval Mullerovi mobilný telefón po tom, čo sa mu pokazil.

Futbalista kontaktoval aj ghanský konzulát v Bombaji, ten mu však pre karanténne opatrenia nedokázal poskytnúť pomoc.

Situácia sa zlepšila až po tom, čo na svojom účte na Twitteri uverejnil žiadosť o pomoc. Tá sa napokon dostala až k indickému ministrovi cestovného ruchu, ktorý je zároveň aj predsedom futbalového zväzu v Bombaji. Futbalistovi, ktorému medzičasom už vypršala zmluva, poskytol ubytovanie v hoteli, v ktorom môže zostať, až kým krajina neobnoví medzinárodné lety.

Napriek nepríjemnej skúsenosti Muller tvrdí, že sa vôbec nebál. „Viem, že sa jedného dňa dostanem domov. Snažím sa byť silný a motivovaný. V živote sú predsa veci, ktoré človek nedokáže ovplyvniť,“ tvrdí mladík. Podľa vlastných slov išiel do Indie, aby mohol zarobiť peniaze a podporiť tak svoju rodinu v Ghane. Ak by prišla ponuka hrať v indickom klube znovu, s radosťou by ju prijal.