22. 06. 2020 13:16 | USA/tvnoviny.sk, lm

Mladý Američan prežil útok žraloka. Zachránil ho duchaprítomný otec

Nickovi po útoku zostalo na nohe a dlaniach niekoľko krvavých zranení, keďže sa snažil rukami otvoriť zvieraťu tlamu.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Martin Prochazkacz

Stretnutie, ktoré nechce zažiť snáď nikto, má za sebou šestnásťročný mladík zo Severnej Karolíny. Keď si Nick Arthur nedávno šiel zaplávať, približne osem metrov od pláže ho napadol žralok. Zviera sa Nickovi zahryzlo do stehna, píše DailyMail.

Šokovaný mladík priznal, že spočiatku ani nedokázal určiť, aké zviera ho napadlo, keďže voda bola zafarbená krvou. V šoku však začal kričať, vďaka čomu mu prišiel na pomoc jeho otec Tim. Ten do žraloka kopal a búchal päsťami, až kým zviera Nickovu nohu nepustilo.

„Snažil som sa zdvíhať nohy nad hladinu vody. V hlave mi celý čas vírilo Ó môj bože, mám na nohe meter a pol dlhého žraloka,“ opísal chvíle hrôzy mladík.

Nickovi po útoku zostalo na nohe a dlaniach niekoľko krvavých zranení, keďže sa snažil rukami otvoriť zvieraťu tlamu, kým mu na pomoc neprišiel otec. Žralok však zovretie uvoľnil až po tom, čo ho Tim udrel do nosa.

Po prevezení do nemocnice lekári Nickovi zašili zranenia. Dokopy napočítali štyridsať stôp po zuboch. Nie je jasné, aký druh žraloka mladíka napadol.

Mladík dúfa, že jeho skúsenosť bude slúžiť ostatným ľuďom ako varovanie. „Aj keď existuje len malá šanca stretnúť žraloka, stále tu je. Nikto si nemyslí, že sa mu to stane, až kým sa tak neudeje,“ povedal mladík.

Podľa záznamov z University of Florida len minulý rok zaznamenali na pobreží Severnej Karolíny tri útoky žraloka.

Komentáre ( 0)