26. 06. 2020 13:21 | OSTRAVA/kc

V Ostrave postavia mrakodrap, ktorý sa s veľkým náskokom stane najvyššou budovou v Česku

Stavba by mala stáť vyše dvoch miliárd korún (75 miliónov eur).

Vizualizácia budúcej najvyššej budovy v Česku.
Vizualizácia budúcej najvyššej budovy v Česku. Foto: Facebook/ Události Ostrava

Ostravská firma plánuje postaviť najvyššiu budovu v Česku. Obchodno administratívne centrum Ostrava Tower by malo vyrásť v centre mesta. V návrhu počítajú so 60 poschodiami a výškou 238 metrov. Mrakodrap by tak bol dvakrát vyšší ako brnianska AZ Tower (111 metrov), ktorá je súčasným českým rekordérom.

Stavba by mala stáť vyše dvoch miliárd korún (75 miliónov eur). Mestské zastupiteľstvo v stredu schválilo predaj pozemku, na ktorom objekt postavia.

„Už od 80. rokov minulého storočia sa hovorí o tom, že by na tomto pozemku mal vyrásť výškový objekt. Projekt Ostrava Tower spĺňa všetky kritériá. Šesťdesiatpodlažná budova s výškou 238 metrov by sa navyše mala stať najvyššou stavbou v Českej republike," uviedol pre portál Lidovky primátor Ostravy Tomáš Macura.

Na spodných poschodiach administratívnej veže by mali byť kancelárie, v hornej časti bude hotel s vyhliadkovou reštauráciou a na prízemí vzniknú komerčné priestory a konferenčné centrum. Súčasťou stavby by mali byť aj podzemné parkoviská s kapacitou 700 áut.

Městští zastupitelé ve středu v podvečer rozhodli o prodeji pozemku v centru města, na němž chce ostravská společnost RT...

Uverejnil používateľ Události Ostrava Streda 24. júna 2020

Komentáre ( 0)