30. 06. 2020 11:14 | MONTREAL/tvnoviny.sk, lm

Najznámejší cirkus hlási bankrot. Cirque du Soleil nateraz končí

Podľa spoločnosti môže za bankrot pretrvávajúca pandémia koronavírusu, pre ktorú museli zrušiť svoje predstavenia.

Cirque du Soleil
Cirque du Soleil Foto: Shutterstock / Ververidis Vasilis

Najznámejšia cirkusová spoločnosť na svete hlási bankrot. Kanadský Cirque du Soleil musel prepustiť viac ako 3500 zamestnancov a dlh firmy sa vyšplhal už na takmer miliardu dolárov, píše CNN.

Vo svojom pondelkovom vyhlásení o tom informuje samotná spoločnosť. Podľa nej za situáciu môže pretrvávajúca pandémia koronavírusu, pre ktorú museli zrušiť niekoľko vystúpení vrátane šiestich predstavení v Las Vegas, a tiež šou s názvom „O“, „Michael Jackson One“ a „Beatles LOVE“.

Zdroj: Instagram/cirquedusoleil

Cirque du Soleil už požiadal kanadskú vládu a súkromných sponzorov, aby im pomohli s reštrukturalizáciou dlhu. Ten sa medzičasom vyšplhal na takmer miliardu dolárov. Finančnú stratu sa preto spoločnosť snaží vykryť prepustením približne 3500 zamestnancov.

„Za posledných 36 rokov bol Cirque du Soleil veľmi úspešnou a ziskovou spoločnosťou,“ uviedol Daniel Lamarre, CEO spoločnosti Cirque du Soleil Entertainment Group.

„Avšak s nulovými príjmami, odkedy sme boli nútení ukončiť všetky naše vystúpenia v dôsledku koronavírusu, muselo vedenie ochrániť budúcnosť spoločnosti,“ dodal Lamarre.

Spoločnosť však verí, že po vyriešení finančných problémov a pretrvávajúcej krízy súvisiacej s koronavírusom, sa na pódiá opäť bude môcť vrátiť so svojími veľkolepými vystúpeniami.

Komentáre ( 0)