01. 07. 2020 06:00 | BELFAST/rd

Obdivuhodný výkon tohto muža vám vyrazí dych. Za tri roky zhodil neuveriteľnú hmotnosť

K zmene ho prinútila smutná správa v rodine.

Phil Kayes (vpravo) s partnerkou Nicole.
Phil Kayes (vpravo) s partnerkou Nicole. Foto: Profimedia.sk

Nebol to tak dávno, čo dostával množstvo varovaní. Pár rokov nazad totiž Phil Kayes vážil 250 kilogramov. Lekári muža zo Severného Írska upozorňovali, že sa pre obezitu nemusí dožiť štyridsiatky.

Muž jedol výlučne v podnikoch s rýchlym občerstvením, pričom jedlo neraz zapíjal aj piatimi litrami mlieka denne. Všetko sa zmenilo vo chvíli, keď jej matke diagnostikovali rakovinu.

Prešli tri roky, kým sa dostal na hmotnosť, ktorá mu vyhovovala. Napokon sa mu vďaka zmene stravovania a pohybu podarilo zhodiť takmer 140 kilogramov.

„Popravde, už si ani veľmi nespomínam na obdobie, keď som nebol obézny, možno ešte keď som bol dieťaťom. Keď som nastúpil na univerzitu, začal som sa stravovať tak šialene, až sa čudujem, že to moje telo zvládlo. Keďže som nevedel variť, všetko som si kupoval a, úprimne, neboli to šaláty, po ktorých som siahal. Rýchle občerstvenie bolo pre mňa prvou voľbou," priznal pre Metro.

Netypická hmotnosť mu robila problém aj v snahe nájsť si priateľku. Keď sa postupne začal zmierovať s tým, že až do konca života zostane sám, jedného dňa stretol ženu menom Nicole.

V nej videl životnú lásku aj dôvod na radikálnu zmenu. Odrazu videl motiváciu, že má pre koho chudnúť. „Keď som ju stretol, všetko som zrazu videl inak. Mal som silu na to, aby som to všetko prekonal," pokračoval.

Momentálne 46-ročný Phil sa nevie nabažiť pocitu, že ho ľudia na ulici nespoznávajú. Každému, kto trpí obezitou, odporúča aby sa nebál veľkej zmeny. Phil tvrdí, že po schudnutí zmizli aj problémy s vysokým cholesterolom, cukrom aj vysokým tlakom. Okrem toho sa mu podarilo zdolať koronavírus. Je presvedčený, že ak by s ním mal zápasiť v starom tele, nemuselo by to skončiť úspechom.

„Zlepšila sa aj moja psychika. Mával som panické ataky, ktoré tiež zmizli. S hrôzou spomínam na to, ako som nevydržal stáť na nohách dlhšie ako päť minút, pretože som mal opuchnuté členky. Som rád, že som to zvládol. Nerobil som nič zvláštne, len som sa pohyboval a zdravo stravoval," uzavrel.