09. 07. 2020 12:29 | LONDÝN/kc

Žena vyhrala dlhoročný boj o miliónové dedičstvo po bratovi vďaka mačke

Naplnilo sa tak prianie starého otca, ktorý chcel, aby sa súrodenci rozdelili rovným dielom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Tatiana Mara

Dlhoročný boj o dedičstvo rozhodla mačka. Neobvyklým sporom, ktorý sa ťahal od roku 2007, sa zaoberal Najvyšsí súd Spojeného kráľovstva v Londýne. Všetko sa začalo smrťou Deana Brunta († 35), ktorého zrazil vlak. Muž po sebe zanechal farmu v hodnote 6 miliónov libier (6 700 000 eur). Píše o tom portál The Sun.

Dean zdedil tretinu farmy v roku 1990 po svojom starom otcovi, mal ďalších súrodencov - Dalea a Venetiu, ktorí taktiež mali dostať po tretine, ale dohodli sa, že ju nepredajú. Dean sa o majetok staral až do svojej tragickej smrti. Keďže sa najskôr verilo, že nespísal závet, na jeho podiel si od začiatku robila nárok jeho matka Marlene Bruntová, ktorá ho chcela venovať synovi Daleovi.

Venetia Murrayová však v roku 2009 zistila, že by mala existovať druhá verzia závetu spísaná v roku 1999. Zosnulý brat o tom mal povedať svojim kamáratom. Venetia preto na súde napadla závery dedičského konania, lebo sa dozvedela, že Dean mal v pláne odkázať jej polovicu farmy.

Veľký zvrat prišiel až po 10 rokoch v roku 2018, keď právnik zosnulého brata našiel originál závetu vďaka mačke, ktorá rozhádzala kopu dokumentov, pripravených na vyhodenie do koša.

Obnovený súdny spor ešte skomplikovala Marlene bruntová, ktorá sa spolu so svojim synom snažila dokázať, že závet je podvrh. Súd to však tento týždeň zamietol a rozhodol, v prospech Venetie Murrayovej. Naplnilo sa tak prianie starého otca, ktorý chcel, aby sa súrodenci rozdelili rovným dielom.