15. 07. 2020 06:00 | SHEFFIELD/tvnoviny.sk, lm

Muž navštívil zubára po 27 rokoch. To, čo prehliadka odhalila, nečakal

Darrenova manželka Mel sa svojho manžela pokúšala dlhé roky presvedčiť, aby navštívil lekárov.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Robert Kneschke

Dlhých dvadsaťsedem rokov sa vyhýbal prehliadkam u zubára. Keď sa napokon odhodlal, správa od lekára ho vydesila. Na čeľusti mu našli nádor vo veľkosti päste. O prípade informuje Mirror

Lekári museli nádor päťdesiatjedenročnému Darrenovi Wilkinsonovi zo Sheffieldu odstrániť. Spolu s ním však prišiel aj o 90 percent čeľuste. Muž teraz nedokáže rozprávať, jesť ani piť a jeho jazyk opuchol, takže má problémy aj s dýchaním.

Darrenova manželka Mel sa svojho manžela pokúšala dlhé roky presvedčiť, aby navštívil lekárov. Napokon sa jej to podarilo, no na moment, keď sa jej manžel vrátil z prehliadky, nikdy nezabudne.

„Na snímke z röntgenu bolo vidieť obrovský tieň, čierny fľak uprostred jeho tváre. Jeho zubár povedal, že nič také nikdy predtým nevidel,“ uviedla Mel, ktorá priznala, že sa jej manžel niekedy budil so zakrvaveným vankúšom a občas mával problémy s dýchaním. Problémy však pripisovala nedostatočnej zubnej hygiene.

Just when we thought 2020 had done its worst....this is my hubby in today's Mail x

Uverejnil používateľ Mel Wilkinson Pondelok 13. júla 2020

Darrena následne bezodkladne prijali do nemocnice, kde mu diagnostikovali agresívnu formu nádoru zvanú ameloblastóm.

Po operácii, pri ktorej mu odstránili väčšinu čeľuste a vložili titánové platničky, však dostal Darren otravu krvi. Muž následne podstúpil šesť operácii. Podobné prípady sú však veľmi ojedinelé, pravdepodobnosť takéhoto nádoru je jedna k piatim miliónom.

Lekári teraz plánujú rekonštrukciu Darrenovej čeľusti za pomoci kostí dolných končatín.

Darrenovi sa medzičasom podarilo získať peniaze pre nadáciu Bone Cancer Research Trust, ktorá sa zaoberá podporou pacientov s rakovinou kostí a zvýšením povedomia o tomto ochorení.

Komentáre ( 0)