26. 07. 2020 08:36 | TENNESSEE/tvnoviny.sk, lm

Žene po pravidelnej návšteve solária zostala v nose diera. Zistili jej rakovinu

Jej závislosť na opálenej pokožke ju držala jedenásť rokov, počas ktorých navštevovala solárium pravidelne trikrát týždenne.

Žene po pravidelnej návšteve solária zostala v nose diera. Zistili jej rakovinu
Žene po pravidelnej návšteve solária zostala v nose diera. Zistili jej rakovinu Foto: YouTube / World News

Pravidelná návšteva solária sa jej stala takmer osudnou. Zdravotná sestrička Jane Trasher z Nashvillu v americkom štáte Tennessee dostala rakovinu kože po tom, čo jedenásť rokov pravidelne navštevovala skrášľovacie zariadenie, píše britský Mirror.

Do solária zašla Jade prvýkrát, keď mala trinásť rokov. Jej závislosť na opálenej pokožke ju držala nasledujúcich jedenásť rokov, počas ktorých tam chodila pravidelne trikrát týždenne. Neskôr dokonca dostala aj vlastné solárium.

Zdroj: Instagram/jade.thrasher

Keď sa mladej žene na nose objavila dierka, ktorá sa jej dlhšiu dobu nehojila, zašla k lekárovi. Biopsia odhalila, že Jade má rakovinu. Chirurgovia jej museli časť nosa vyrezať, a tak jej na tvári vznikla diera o veľkosti približne 20 centovej euromince.

Zdroj: Instagram/jade.thrasher

Jade podstúpila liečbu, vďaka ktorej sa našťastie úplne uzdravila. Dnes je šťastnou matkou dvoch detí, no prostredníctvom svojej skúsenosti sa snaží varovať najmä mladé dievčatá, ktoré sa snažia získať bronzovú pokožku pravidelnými návštevami solária.

Svojho solária sa Jade zbavila, no predať ho odmietla, pretože podľa vlastných slov nechcela spôsobiť niekomu to, čím si musela prejsť sama.

Zdroj: Instagram/jade.thrasher