26. 07. 2020 07:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk

S rodinou sa rozlúčila až niekoľko hodín po smrti

Na sociálnej sieti mala nastavený posmrtný príspevok.

Gemma Sisson.
Gemma Sisson. Foto: Facebook - Gemma Sisson

„Ak sa toto uverejnilo, znamená to, že som konečne zomrela." Takto sa začína srdcervúci príspevok zverejnený na sociálnej sieti. Jeho autorkou bola 39-ročná Gemma Sissonová, kulturistka, ktorá podľahla rakovine.

Tú jej prvýkrát diagnostikovali v roku 2018. Konkrétne ju postihla rakovina panvy. Podstúpila rýchlu liečbu a vyčerpávajúcu rádioterapiu, až jej v januári 2019 oznámili, že sa vyliečila. Len o niekoľko mesiacov neskôr, v júli, absolvovala svoje rutinné vyšetrenie a lekári jej opäť zistili rakovinu. Tá sa jej nielenže vrátila, ale sa aj rozšírila do chrbtice, pečene a žalúdka.

Gemma pokojne zomrela v náručí svojho manžela. Zosobášili sa v máji, keď jej kompetentní udelili povolenie na usporiadanie obradu v nemocnici. Iba niekoľko hodín po jej smrti sa na sociálnej sieti uverejnil rozlúčkový príspevok.

Prečítajte si tiež: Zdravotné poisťovne začínajú preplácať inovatívnu rádionuklidovú liečbu rakoviny

V ňom poďakovala svojmu manželovi, rodine a sledovateľom za podporu. „Chcem, aby všetci moji blízki vedeli, že bolesť a utrpenie sa zastavili a teraz som konečne v pokoji," hovorí v jednej z viet.

Jej príspevok má však slúžiť ako varovanie pre vyliečených ľudí z rakoviny. Aby nezabúdali chodiť na preventívne prehliadky, pretože rakovina sa môže vrátiť. „Aj keď by sa mala zachrániť vďaka tomuto príspevku čo i len jedna osoba, budem mať pocit, že som niekomu pomohla," píše Gemma.

Ďalej upozorňuje aby sa ľudia vnímali a nástojili na vyšetreniach. Prvé dva razy ju lekári poslali z nemocnice domov so slovami, že nájdená hrčka, ktorá sa jej aj zväčšovala, je len zarastený chlp. Až na tretíkrát, keď už bola vo veľkosti vajíčka a mala bolesti, nástojila na biopsii, ktorá preukázala rakovinu tretieho stupňa, píše portál dailymail.uk.

Príspevok si môžete prečítať tu:

If this is being posted it means I’ve finally died after weeks of clinging on far too long. - Although I’ll be...

Uverejnil používateľ Gemma Sisson Streda 22. júla 2020

zdroj: Facebook/Gemma Sisson

Komentáre ( 0)