02. 08. 2020 07:00 | USA/tvnoviny.sk, lm

Z kriminálnikov hrdinovia. Strážnikovi s infarktom zachránili život traja väzni

Trojica mužov zavolala záchranku a strážnikovi ešte pred príchodom privolaných lekárov poskytli prvú pomoc.

Z kriminálnikov hrdinovia. Strážnikovi s infarktom zachránili život traja väzni
Z kriminálnikov hrdinovia. Strážnikovi s infarktom zachránili život traja väzni Foto: YouTube / Sweet Ann

Zachránili mu život. Z troch väzňov v americkej väznici Gwinnett County Jail v Georgii sa stali hrdinovia po tom, čo poskytli pomoc strážnikovi, ktorý počas služby skolaboval, píše The Sun.

Väzni Terry Loveless, Walter Whitehead a Mitchell Smalls si všimli, že štyridsaťšesťročný strážnik Warren Hobbs sa necíti dobre. Po tom, čo omdlel a spadol na stôl, začali kričať a volať o pomoc.

Ich hlasné kričanie strážnika na chvíľku prebralo a podarilo sa mu otvoriť cely niektorým väzňom. Tí mu okamžite bežali na pomoc. Trojica mužov zavolala záchranku a strážnikovi ešte pred príchodom privolaných lekárov poskytli prvú pomoc. Hobbsa previezli do nemocnice a odtiaľ prepustili do domáceho liečenia, kde sa stále zotavuje.

„Vystrašilo ma to. Je mi jedno, či je to policajt alebo ktokoľvek iný. Spravil by som všetko, čo sa dá, aby som zachránil človeka. Nechcem, aby ktokoľvek zomrel,“ povedal jeden z väzňov.

Hovorkyňa miestnej polície Shannon Volkodav uviedla, že záchrana policajného strážnika väzňami ilustruje, že hrdinom sa môže stať ktokoľvek bez ohľadu na to, akú uniformu nosí. „Zachránili ho a my si veľmi ceníme ich láskavé, odvážne a nezištné konanie,“ dodala s tým, že strážnik Hobbs by dnes už nemusel žiť, nebyť ich troch.

„Veľmi si vážim, čo pre mňa títo väzni urobili. Je to dôkaz toho, že ku každému sa treba správať pekne,“ povedal zachránený strážnik.

Vedúci väznice usporiadal pre celé oddelenie pizzovú párty ako prejav vďačnosti za odvážne konanie väzňov.

Komentáre ( 0)