01. 08. 2020 07:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Hrôzostrašný moment. Dievča (11) vbehlo pod kolesá auta, po nehode odkráčalo po vlastných

Podľa dostupných informácii utrpelo dievča len ľahké zranenia.

Dievča vbehlo pod kolesá auta, po nehode odkráčalo po vlastných
Dievča vbehlo pod kolesá auta, po nehode odkráčalo po vlastných Foto: Facebook / Devon & Cornwall Police

Britská polícia z Devonu a Cornwallu uverejnila video, ktoré zachytilo hrôzostrašný moment, kedy len jedenásťročné dievča vbehlo pod kolesá auta. Dievča len zázrakom prežilo a bolo schopné odkráčať po svojich, píše Daily Mail.

Vodič auta už nedokázal zrážke zabrániť. Dievča totiž na vozovku vbehlo bez toho, aby sa uistilo, že tadiaľ nejde vozidlo. Po náraze ju vymrštilo na kapotu auta, ktoré ju viezlo asi ďalších šesť metrov. Následne spadla na cestu, no potom sa postavila a utiekla na chodník.

Podľa dostupných informácii utrpelo dievča len ľahké zranenia. Polícia uviedla, že vodič bol po nehode otrasený.

Polícia z Devonu a Cornwallu uverejnila video, aby upozornila na nebezpečenstvo, ktoré hrozí deťom pri vkročení na vozovku. Záznamy totiž podľa nich uvádzajú, že ročne sa podobný incident len v tejto lokalite stane asi 120 deťom. Polícia vyzýva rodičov, aby svoje ratolesti učili, ako sa správať pri prechode cez cestu.

Child pedestrian v car RTC

❗ Warning ❗ We're releasing this shocking footage of a recent RTC involving a child to remind you why road safety education is vital. Each year around 120 child pedestrians are involved in collisions on our roads. Please always remember to stop, look and listen.

Uverejnil používateľ Devon & Cornwall Police Štvrtok 30. júla 2020

Komentáre ( 0)