02. 08. 2020 07:00 | NORFOLK/rd

Pre chorobu prišiel o penis. Náhradný mu "vypestovali" na jeho ruke

Záverečnú operáciu by mal absolvovať koncom tohto roka.

Malcolm.
Malcolm. Foto: Facebook/Louis Wood

Malcolm MacDonald z anglického Norfolku je prvým človekom na svete, ktorému „urobili" nový penis na jeho ruke. Píše The Sun.

Štyridsaťpäťročný muž prišiel o svoj úd v dôsledku infekcie. Tá zapríčinila nielen skrútenie prstov, ale aj to, že mu penis doslova stmavol. Jedného dňa v roku 2014 zostal v úplnom šoku, keď mu penis sám od seba spadol na zem. „Proste spadol. Len som ho zodvihol a hodil do koša," hovorí Malcolm.

Jeho všeobecný lekár mu však povedal o profesorovi Davidovi Ralphovi, odborníkovi na tvorbu bionických penisov z londýnskej univerzitnej nemocnice. Lekár so svojim tímom sa napokon rozhodol, že správnym miestom, kde by sa orgán mohol „zrodiť", bude ruka.

Z ľavej ruky mu tak odobrali časť kože s krvnými cievami a nervami, ktorú vytvarovali do tvaru penisa. Lekári následne vytvorili močovú trubicu, plus zaviedli ešte dve trubice, cez ktoré si dokáže svojvoľne penis napumpovať. To umožňuje Malcolmovi mať (mechanickú) erekciu.

V roku 2018 sa penis vyvinul do takej formy, že bolo možné ho operačne presunúť na miesto, kam patrí. Malcom však pred zákrokom nebol zdravotne v poriadku, a tak operáciu museli odložiť. Uskutočniť sa mala tento rok v apríli, avšak pandémia koronavírus všetko zmarila. Verí, že koncom tohto roka by sa zákrok mohol podariť.

„Fakt, že mi vôbec urobili nový penis, je niečo neuveriteľné, ale to, že sa im to podarilo na mojej ruke, je priam ohromujúce," hovorí nadšený Malcolm a dodal: „Vyzerá to ako zo sci-fi filmu, lenže je to moja jediná šanca na normálny život."

Komentáre ( 0)