01. 08. 2020 19:35 | TRNAVA/TV Markíza

Pán Július má takmer sto rokov a energiu na rozdávanie. Pozrite si, čo všetko v tomto veku dokáže

Čakali sme dedka v teplákoch, ktorý sotva stojí na nohách, no stretli sme sa s čulým, nahodeným pánom.

Pán Július na ceste do mesta.
Pán Július na ceste do mesta. Foto: TV Markíza

Trnavčan Július Molnár má takmer sto rokov, no vôbec na to nevyzerá. Jeho energiu a humor mu môžu mladšie ročníky závidieť. Používa mobil a do mesta si to bez problémov odšoféruje sám.

Čakali sme dedka v teplákoch, ktorý sotva stojí na nohách, no stretli sme sa s čulým, nahodeným pánom. Zastihli sme ho práve v jeho pedantne upratanej pracovni, keď si kontroloval emailovú schránku.

O pár minút sme sa presunuli do záhrady. Nohy mu už trochu štrajkujú, pomáhal si preto, ako vraví, s kamarátkou. Usadil sa do kresla, vytiahol mobil a zavolal kamaráta na víno.

Ešte sme sa nespamätali z toho, ako šikovne narába s mobilom a už nás odviedol do zadnej časti k pingpongovému stolu. Kedysi stolný tenis hrával aktívne.

Vyštudovaný zverolekár o pár dní oslávi 99 rokov. Jeho život nebol vždy zábavný. Pred polstoročím stratil milovanú manželku. Pre dve dcéry sa tak stal nielen otcom, ale aj mamou. Ako vraví, s božou pomocou to zvládol. Na dôchodku je od roku 1970.

„Už 50 rokov tento štát drancujem o ten dôchodok, síce nie je príliš tučný, ale pri skromnosti sa dá vyžiť," konštatuje Július.

„Pozrite sa, ja som veľmi rád, že s okuliarmi vidím dobre, s ušami počujem dobre, jesť mi chutí a mám čo, takže ja si nesťažujem na môj vek. Som proste pohyblivý. Zatiaľ to ide, no neviem dokedy, dokonca aj používam mydlo," žartuje starší pán.

Keď sme sa ho opýtali, ako chodí do mesta, otvoril garáž a my sme ostali stáť s otvorenými ústami. Naštartoval elektrickú trojkolku a už ho nebolo.

Vysokému veku vďačí nielen genetike, ale aj pravidelnému pohybu. Neznáša ničnerobenie a miluje humor.

Energický dôchodca vždy želá svojim starším kamarátom, aby na tomto svete boli tak dlho, ako je im príjemné. Jemu je tu fajn, a preto chce požiť ešte pár rôčkov.

S energickým starčekom sa v Trnave stretol Roman Ruttkay. Pozrite si jeho reportáž:

 


Celé Televízne noviny nájdete na Markíza Plus.

Komentáre ( 0)