12. 08. 2020 06:00 | COLORADO/tvnoviny.sk, lm

Svoju orientáciu tajil dlhých 80 rokov. Takúto reakciu po priznaní nečakal

O tom, že je gay, vraj vie od svojich dvanástich rokov.

Kenneth Felts
Kenneth Felts Foto: Facebook / Kenneth Felts

Je hrdý na to, že je gay, napriek tomu mu jeho priznanie k orientácii trvalo neuveriteľných 80 rokov. Kenneth Felts, ktorý žije v americkom Colorade, sa so svojím „coming outom“ podelil na sociálnej sieti a reakcie priateľov aj neznámych ľudí ho dojali, píše portál Today.

„Väčšinu svoju života som si toto tajomstvo strážil a plánoval som si ho vziať aj do hrobu,“ priznal v rozhovore 90-ročný Američan. Svoje rozhodnutie zmenil až v posledných mesiacoch, kedy sa počas karantény rozhodol napísať memoáre zo svojho života.

The colorful bandit.

Uverejnil používateľ Kenneth Felts Štvrtok 14. mája 2020

O tom, že je gay, vraj vie od svojich dvanástich rokov. Vtedy sa však písal rok 1942, takže ako chlapec zo silne nábožensky založenej rodiny z Kansasu sa k svojej orientácii priznať nemohol. Neskôr potajomky randil s mužmi, no nikdy sa s tým nikomu nezdôveril. „Keby ste vtedy vyšli s pravdou von, prišli by ste o všetko - rodinu, prácu, kamarátov. Okamžite by vás nazvali zvrhlíkom,“ vysvetlil Felts.

V dospelosti sa pridal k vojenskému námorníctvu, kde spoznal lásku svojho života. S mužom menom Phillip randil dva roky. „V mojom živote bola vtedy prázdnota, ktorú náhle vyplnila iná osoba, ktorá mala zjavne rovnaké potreby ako ja,“ povedal. Vzťah však paradoxne ukončil práve Felts, ktorého k rozhodnutiu doviedla jeho viera. Neskôr sa oženil so ženou a stal sa otcom. Napokon však po šestnástich rokoch došlo k rozvodu.

V roku 1995 šokovala Feltsa jeho vlastná dcéra Rebecca, ktorá sa mu zdôverila s tým, že je lesbička. Napriek tomu mužovi trvalo ešte ďalších 25 rokov, kým bol schopný verejne priznať, že je gay.

Kenneth s dcérou Rebeccou v roku 1980:

Ken and Rebecca about 1980

Uverejnil používateľ Kenneth Felts Piatok 24. júla 2020

Nakoniec tak urobil prostredníctvom Facebooku. Jeho oznámenie sa stretlo s mnohými pozitívnymi a povzbudivými reakciami. Našli sa dokonca aj takí, ktorí mužovi ponúkli, že mu pomôžu nájsť Phillipa. Nakoniec však prišli so smutnou správou, Kennethova láska pred časom zomrela. „Bol to pre mňa šok. Je mi ľúto, že som sa s ním nemohol rozlúčiť,“ priznal so slzami v očiach.

One of the loving and wonderful people who has been reading my messages on my coming out and search for Phillip...

Uverejnil používateľ Kenneth Felts Štvrtok 25. júna 2020

Kenneth však dúfa, že svojím príbehom inšpiruje ďalšie generácie z LGBTQ komunity, aby sa nebáli priznať svoju orientáciu a žiť svoj život naplno skôr, než tak urobil on sám.

Komentáre ( 0)