26. 08. 2020 15:28 | CRYSTAL/kc

Na bankovom účte ho čakalo prekvapenie. Keby sa sám neozval, prilepšil by si o tučnú sumu

Zrejme iba tak zo žartu sa priznal, že chvíľu rozmýšľal nad možnosťou, že by peniaze vybral a ušiel s nimi do Mexika.

Thomas Fahling.
Thomas Fahling. Foto: Reprofoto: YouTube/KARE 11

Američan z Minnesoty bol poriadne prekvapený, keď si pred pár mesiacmi kontroloval stav účtu a zistil, že na ňom pribudlo 150-tisíc dolárov. Dôchodca Thomas Fahling (73) z mesta Crystal si záhadnú transakciu nevedel vysvetliť. Predpokladal, že banka zrejme urobila chybu a peniaze mu z účtu stiahne. Uplynulo niekoľko týždňov a nič sa nedialo, tak sa rozhodol banku kontaktovať sám.

Vysvitlo, že peniaze pochádzali z fondu pomoci firmám zasiahnutým pandémiou koronavírusu. „Nikdy som nepodnikal, bol to pre mňa šok. Keby mi tie peniaze od vlády právom patrili, nemal by som problém si ich nechať. Určite by som to však nemohol urobiť na úkor nejakého podnikateľa, ktorého to mohlo zruinovať a jeho zamestnanci by prišli o prácu," uviedol dôchodca v rozhovore pre portál Minneapolis Star-Tribune.

Muž nezaprel veselú povahu a zrejme iba tak zo žartu sa priznal, že chvíľu rozmýšľal nad možnosťou, že by peniaze vybral a ušiel s nimi do Mexika.

Fahling nie je jediným „poctivcom", ktorému na účet omylom prišla vysoká suma. Charles Calvin z Indiany si myslel, že sa mu iba sníva, keď kontroloval, či mu už prišla podpora. Na jeho účte omylom skončilo 8,2 milióna dolárov. Stalo sa to ešte v apríli a hneď na druhý deň volal do banky, ktorá okamžite urobila nápravu. Odkiaľ peniaze prišli, sa ale nedozvedel.