04. 09. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ukážeme vám také bizarné destiláty, že len pri pohľade na nich sa dvíha žalúdok

Väčšina exponátov sú originály z rôznych exotických krajín.

Bizarný alkohol.
Bizarný alkohol. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Nie každé pozvanie na pohárik sa oplatí prijať. Ukážeme vám destiláty, ktoré sú také bizarné, že sú len pre odvážnych. Už len pri pohľade na niektoré z nich sa vám zrejme zdvihne žalúdok.

Fľaša vodky a v nej škorpión. To je jedna z tých menej nechutných fliaš, ktoré ukazujú návštevníkom múzea vo švédskom meste Malmö v rámci výstavy "odporné alkoholické nápoje". Oveľa horší pohľad je na nádobu, na dne ktorej plávajú mláďatá myší.

Vzácnym exponátom je pivo naliate vo vypreparovanej veveričke, ktorú zrazilo auto. Pri ďalších alkoholoch je však skôr bizarný obsah ako nádoba. Dôkazom je napríklad víno, ktoré je vyrobené z detských hovienok. Väčšina vystavených alkoholických nápojov nevznikla preto, že by niekto chcel byť nasilu originálny, ale z núdze.

Väčšina exponátov sú originály z rôznych exotických krajín. Niektoré si však Švédi museli vyrobiť sami podľa špeciálneho receptu, pretože im protipandemické opatrenia neumožnili doviesť vzorky z iných kontinentov včas.

Niektorým návštevníkom výstavy občas príde nevoľno. V miestnosti je aj tabuľa, na ktorej je napísané, koľko dní uplynulo od momentu, keď sa tu niekto naposledy povracal.

Viac v priloženej reportáži.

 

Celé vydanie piatkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk