15. 09. 2020 14:02 | MASSACHUSETTS/tvnoviny.sk, lm

K mužovi pri bazéne prišiel nečakaný hosť. Medveď ho "pošteklil" na nohe a ušiel

Celú situáciu zachytila bezpečnostná kamera.

K mužovi pri bazéne prišiel nečakaný hosť
K mužovi pri bazéne prišiel nečakaný hosť Foto: Facebook / Dawn Bete

Poobedný „šlofík“ pri bazéne sa zmenil na nečakané stretnutie. Američan Matthew Bete z Greenfieldu v štáte Massachusetts si zdriemol na ležadle pri bazéne, keď ho zobudil medveď. Nepozvaný hosť sa zdržal len niekoľko sekúnd a napokon z miesta ušiel, píše Daily Mail .

Medveď sa do záhrady dostal cez otvorenú bránu. Keď prišiel k bazénu, pokojne sa z neho napil a neskôr, keď zbadal spacieho muža, podišiel k nemu. Návštevník majiteľa domu najskôr opatrne oňuchal a potom ho „pošteklil“ labou. Dotyk muža zobudil, čo nepozvaného návštevníka vystrašilo, a tak ušiel.

Matthew o svojom zážitku okamžite napísal manželke, ktorá v tom čase nebola doma, no spočiatku mu nechcela uveriť. Celú situáciu našťastie zachytila bezpečnostná kamera.

Zdroj: YouTube/Western Mass News

Úrady v štáte Massachusetts upozorňujú, že medvede čierne v posledných rokoch rozširujú svoje územie po celom štáte, a tak dochádza k čoraz častejším stretom s nimi. Ľuďom zároveň radia, aby sa pri stretnutí s medveďom snažili robiť hluk, ktorý by mohol zviera odplašiť.

Komentáre ( 0)