17. 09. 2020 11:41 | PRAHA/kc

Český rybár chytil životný úlovok. Miesto zubáča mu zabral rekordne veľký sumec albín

Jakub so sumcom bojoval takmer dve hodiny, na pomoc mu prišiel aj kamarát.

Český rybár s dvojmetrovým sumcom albínom.
Český rybár s dvojmetrovým sumcom albínom. Foto: Facebook/Jakub Kotrs

Českému rybárovi sa podarilo chytiť životný úlovok. Jakub Kotrs sa vybral na rybačku s cieľom chytiť veľkého zubáča veľkoústeho. Keď sa mu dlho nedarilo a chcel to už vzdať, sa mu na jeho veľké prekvapenie na háčik chytila oveľa cennejšia ryba - obrovský, takmer dvojmetrový sumec albín. Píše o tom portál iDNES.cz.

Chytiť takéto „monštrum" je snom každého rybárov. V Českej republike sa niekomu občas podarí uloviť sumca s váhou nad 100 kg, no v kombinácii s genetickou farebnou odchýlkou ide o poriadnu raritu.

Jakub so sumcom bojoval takmer dve hodiny, na pomoc mu prišiel aj kamarát. Keďže chcel pôvodne chytiť zubáča, ktorý môže mať maximálne okolo 11 kg, nemal práve najvhodnejšiu udicu na lovenie obrovských sumcov.

Keď po tuhom boji rybu premohli a vytiahli na breh, neveriacky sa na seba pozreli. Ani jeden z nich takú rybu v živote nevidel. Po zmeraní dĺžky zistili, že sumec meria 197 cm.

Overuje sa to ťažko, no zrejme ide o najväčšieho sumca albína vyloveného na území Českej republiky. Takéto vzácne ryby sa spravidla púšťajú naspäť do vody.

 

Komentáre ( 0)