22. 09. 2020 06:00 | LIVERPOOL/tvnoviny.sk, lm

Dvojité šťastie: Manželský pár vyhral v lotérii, každý s iným tiketom

Šťastie sa na pár dôchodcov usmialo po tom, čo obaja podali tiket do lotérie People's Postcode Lottery, pri ktorej sa žrebovali poštové smerové čísla.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Belish

V jednej lotérii vyhrali hneď dvakrát. Manželia Liz a Ronnie Cooksonoví z britského Liverpoolu nemohli uveriť vlastným očiam, keď sa dozvedeli, že obaja vyhrali v tej istej lotérii. Vďaka náhode si tak rodinný rozpočet prilepšili o 60 000 libier, píše Mirror.

Šťastie sa na pár dôchodcov usmialo po tom, čo obaja podali tiket do lotérie People's Postcode Lottery, pri ktorej sa žrebovali poštové smerové čísla.

Obom manželom tak na účtoch pribudne čiastka 30 000 libier. Podobné šťastie sa usmialo aj na ich suseda, ktorý sa okrem nich zapojil do lotérie ako jediný zo susedstva. 

Manželia Liz a Ronnie, ktorí sú spolu už 26 rokov, sa o výhru plánujú podeliť so svojou rodinou. „Máme päť detí, desať vnúčat a jedno pravnúča. Radi svoje vnúčatá rozmaznávame, takže im určite nejaké peniaze dáme,“ uviedla Liz.

Manželia by si radi dopriali aj dovolenku v Kalifornii, kde žije Lizina sestra a neter. „Boli sme tam niekoľkokrát, ale nikdy sme nemali dosť peňazí, aby sme si to užili naplno. Určite zájdeme do Las Vegas a utratíme časť našej výhry,“ dodala Liz, ktorá dúfa, že sa na nich opäť obráti šťastie a v kasíne opäť vyhrajú nejaké peniaze.

„Ronnie by si rád kúpil karavan, aby sme mohli cestovať a objavovať krajinu. Radi by sme navštívili Škótsko,“ uviedla šesťdesiatštyriročná Liz.

V lotérii People's Postcode Lottery súťažia ľudia so svojimi poštovými smerovými číslami a do zlosovania sú zaradení automaticky.

Hráči, ktorí sa zapoja do lotérie, kúpou tiketu pomáhajú charitatívnym organizáciám. Minimálne 32% výťažku z predaja lístkov venuje lotériová spoločnosť na charitu. Hráči lotérie tak doposiaľ vďaka svojim lístkom pomohli prispieť sumou viac ako 600 miliónov libier nielen organizáciám v Británii, ale aj po celom svete.

Z hry, do ktorej sa zapojili aj Liz a Ronnie, venovala lotériová spoločnosť 9,7 milióna libier organizácii ActionAid, ktorá pôsobí vo viac 45 krajinách sveta, kde pomáha znevýhodneným deťom a ženám.

Komentáre ( 0)