22. 09. 2020 13:30 | UTAH/tvnoviny.sk, lm

VIDEO: Malý rekordér má len šesť mesiacov a na vodných lyžiach jazdí ako profesionál

Video zožalo na sociálnej sieti obrovský úspech.

Malý rekordér má len šesť mesiacov a na vodných lyžiach jazdí ako profesionál
Malý rekordér má len šesť mesiacov a na vodných lyžiach jazdí ako profesionál Foto: Instagram/minditaggehumpherys

Prekonal doteraz známy rekord. Polročný Rich Humphreys si v sprievode rodičov zajazdil na vodných lyžiach na obľúbenom jazere Lake Powell v americkom Utahu. Jazdu malého rekordéra si nahrali na video a zdieľali na sociálnej sieti, kde zožalo obrovský úspech, píše The Sun.

Zdá sa, že malý Rich, ktorý vo svojich šiestich mesiacoch a štyroch dňoch prekonal doterajší svetový rekord o 23 dní, si jazdu na špeciálne upravených vodných lyžiach a v ochrannej veste užíval.

Video spustíte kliknutím na biely trojuholník priamo na obrázku:

Zdroj: Instagram/minditaggehumpherys

Titul najmladšej vodnej lyžiarky na svete doposiaľ držala Zyla St Onge, ktorá v máji 2016 jazdila pozdĺž jazera Silver na Floride vo veku šesť mesiacov a 27 dní.

Medzi ďalších malých rekordérov, ktorým sa podarilo zdolať svetové rekordy, patrí Montannah Kenney, ktorá vo svojich siedmych rokoch pokorila africký horský masív Kilimandžáro.

V roku 2004 sa sedemročný Diego Suarez stal vôbec najmladším človekom, ktorý objavil fosíliu neznámeho druhu. Diego bol na výlete so svojimi rodičmi, ktorí pracujú ako geológovia, keď narazil na dve kosti z vtedy ešte neznámeho druhu dinosaura. Na počesť jeho objavu a miesta, kde kosti našiel, dostal dinosaurus meno Chilesaurus Diegosuarezi.

Komentáre ( 0)