24. 09. 2020 11:33 | ŠPICBERGY/rd

VIDEO: Muži unikli smrti o vlások počas toho, ako sa šplhali po ľadovci

Členovia posádky začali kričať, dobrodruhom však bolo jasné, čo sa deje.

Muži lezú na ľadovec.
Muži lezú na ľadovec. Foto: Reprofoto: YouTube/BlatentRedditStealer

Dobrodruhovia Mark Horn a Fred Roux počas arktickej prieskumnej výpravy neodolali pokušeniu a rozhodli sa vyliezť na odtrhnutý kus ľadovca, ktorý pokojne plával v studenom mori.

Stačilo pár sekúnd a obaja zažili adrenalín väčší, než by chceli. Ľadovec sa prevrátil do vody a obaja muži len o vlások unikli smrti. Píše France Bleu.

Dvojica bola súčasťou expedície okolo Špicbergov, video zverejnil na začiatku septembra Mark Horn.

Ten podľa svojich slov dlho váhal, či má tento záznam zverejniť. Nakoniec sa rozhodol pre zverejnenie, aby ľudia vedeli, že aj ostrieľaní profesionáli robia chyby.

Tentokrát mali k smrti naozaj blízko. Len čo sa ich „mačky" zaborili do ľadu a ich loď sa vzdialila, aby posádka mohla dobrodruhov nakrútiť, kus ľadovca sa začal stáčať.

Členovia posádky začali kričať, dobrodruhom však bolo jasné, čo sa deje. Inštinktívne urobili niekoľko beznádejných rýchlych krokov hore, avšak rýchlosti, s akou sa ľadovec otáčal, nemohli stačiť.

Obaja spadli do vody a obrovská masa ľadu sa prevracala na nich. Vo chvíli, keď ľadovec dopadol na hladinu, vlna našťastie mužov odniesla do strany.

Posádka čo najrýchlejšie vytiahla oboch z vody, ktorá mala len dva stupne Celzia, na palubu. Horn si aj napriek náročnej situácii zachoval zmysel pre humor.

„Je lepšie vidieť kocku ľadu vo vašom gine s tonicom ako vidieť kocku ľadu, ktorá vám padá na hlavu v Arktíde," uviedol. 


Zdroj: YouTube/BlatentRedditStealer

Komentáre ( 0)