01. 10. 2020 15:06 | LOS ANGELES/jh

Manželov s piatimi deťmi obdivuje celý svet. Adoptovali si sedem súrodencov, ktorým zomreli rodičia

Ich vlastné deti už dospeli, navyše sú z nich aj starí rodičia.

Celá rodina Willisovcov
Celá rodina Willisovcov Foto: Pam Willis/Facebook

Neuveriteľná rodina. Manželia Pam (49) a Gary (52) Willisovci z Kalifornie majú päť vlastných detí a k tomu si adoptovali ďalších sedem súrodencov. Dojal ich tragický osud týchto detí, ktorých rodičia prišli o život pri autonehode, uviedol portál metro.co.uk.

Súrodenci boli sami účastníci tragickej nehody, ale našťastie prežili. O ich dojímavom príbehu sa Willisovci dozvedeli zo sociálnej siete. Rozhodli sa, že nedopustia, aby tieto deti rozdelili a ponúknu im vlastný domov.

Deti zo San Diega prišli o vlastných rodičov v máji 2018. Štyria bratia a tri sestry nemali žiadnych príbuzných, ktorí by sa o nich dokázali postarať. Zverili ich do rúd sociálnym úradom a hrozilo, že ich rozdelia do rôznych adoptívnych rodín. No prišli Willisovci a zachránili ich. Okamžite si boli s deťmi navzájom sympatickí.

Najstarší Adelino má 15 rokov, potom je Ruby-13, Aleecia-8, Anthony-7, Aubriella-6, Leo-5 a Xander-4 roky. Cestu si rýchlo našli aj k piatim deťom manželov Willisovcov (Matthew-32, Andrew-29, Alexa-26, Sophia-22 a Sam-19), ktorí sú už dospelí a niektorí z nich už majú svoje vlastné deti. Pam a Gary tak majú tiež šesť vnúčat.

„Od prvého momentu to bola láska. Sú to úžasné deti a som presvedčená, že sme urobili správnu vec. Som šťastná, že máme možnosť vytvoriť im navždy nový domov," prezradila Pam, ktorá fotografie rodiny zverejňuje na sociálnych sieťach a má množstvo fanúšikov po celom svete.