10. 10. 2020 07:00 | FRANCÚZSKO/tvnoviny.sk, lm

Manželia zaplatili za vzácnu mačku tisíce. Keď zistili, čo si v skutočnosti kúpili, boli v šoku

Údajne reagovali na inzerát, ktorý našli na internete. Za zviera zaplatili až po jeho dodaní.

Mačka savanová
Mačka savanová Foto: Shutterstock / Lindasj22

Túžili po domácom zvieratku, a tak sa rozhodli, že si kúpia mačku savanovú. Francúzsky pár z prístavného mesta Le Havre v Normandii zostal šokovaný, keď zistil, že po tom, čo za vytúženého štvornohého miláčika zaplatili 6 000 eur, majú doma v skutočnosti mláďa tigra, píše Daily Mail.

Manželia údajne reagovali na inzerát, ktorý našli na internete. Za zviera zaplatili až po jeho dodaní. Avšak to, že v skutočnosti majú doma namiesto kríženca servala a mačky domácej mláďa tigra sumatrianskeho, si niekoľko dní vôbec nevšimli. Keď na to prišli, okamžite kontaktovali políciu.

Mačka savanová
Mačka savanová Foto: Shutterstock / Kolomenskaya Kseniya
 

Podrobnosti o prípade sa objavili po tom, čo francúzski prokurátori zverejnili správu, a to až dva roky po zadržaní tigra. Za nelegálne obchodovanie s chránenými druhmi bolo zatknutých deväť podozrivých vrátane francúzskeho páru.

Polícia totiž neuverila ich verzii, že si aj napriek zjavným rozdielom neuvedomili, že majú doma namiesto mačky tigra.

Tiger sumatriansky
Tiger sumatriansky Foto: Shutterstock / Bildagentur Zoonar GmbH
 

Tiger sumatriansky je chránený druh a vzťahuje sa naň Dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES). Jeho súkromné vlastníctvo je zakázané.

Vyšetrovatelia uviedli, že mláďa je v dobrom zdravotnom stave. Bolo zverené do rúk francúzskeho úradu pre biodiverzitu a následne prevezené do nového domova, ktorého miesto však úrady bližšie nešpecifikovali.

Komentáre ( 0)