19. 10. 2020 13:35 | USA/jh

Inštruktorka plávania strčila ročné dieťa do bazéna kompletne oblečené. Išlo o lekciu prežitia

Pre niekoho nezvyčajná až drsná lekcia, no učiteľka sa bráni, že takto učí deti neutopiť sa.

Dievčatko absolvuje lekciu prežitia
Dievčatko absolvuje lekciu prežitia Foto: TikTok

Video, ktoré zverejnila inštruktorka plávania na sociálnej sieti TikTok, sa šíri internetom. Strčí na ňom ročné dievčatko do bazéna kompletne oblečené aj obuté. Niekto to považuje za drsné a nebezpečné, no ona sa bráni tým, že tak učí deti prežiť, uviedol Daily Mail.

Inštruktorka Shannon celý čas dieťa sleduje a je nablízku, ak by sa začalo topiť alebo potrebovalo pomôcť. Tým, že dievčatko skončilo v bazéne úplne oblečené, simuluje učiteľka situáciu, ktorá by sa mohla stať napríklad pri hraní a dieťa by nešťastne spadlo do vody.

Deti, ktoré Shanon učí plávať, musia absolvovať aj lekciu prežitia. Ako vidieť na videu, dievčatko je na vodu zvyknuté, a keď skončí v bazéne, snaží sa prevrátiť tak, aby malo hlavu nad hladinou a mohlo dýchať. Tento manéver môže dieťa v prípade núdze zachrániť. Nenadýcha sa vody a môže zakričať o pomoc.

Asi po 30 sekundách inštruktorka vezme dieťa do náručia. Dievčatko to zvládlo na jednotku. Tvár dokázalo udržať celý čas nad hladinou. Inštruktorka napísala do popisu videa: „Plač = dýchanie. Chceme nájsť naše deti vždy tvárou nad vodou."

Pre niekoho šokujúce video, ale mnoho inštruktorov v USA takto pripravuje deti na to, aby sa neutopili. Skôr ako sa naučia plávať si osvoja techniku prevrátenia sa vo vode, aby mali tvár stále nad hladinou a mohli dýchať. Môže im to v budúcnosti zachrániť život. Túto techniku učia deti už v dojčenskom veku.

@whynot0818

1yo coat, shoes, regular diaper. What if you never heard your child cry again bc you didn’t prepare them with ##aquaticsurvival ##swimlessons

original sound - SQO

Komentáre ( 0)