01. 12. 2020 06:00 | AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

Aplikácia na vyhľadávanie hudby zverejnila názov najvyhľadávanejšej pesničky v histórii

Pesnička sa zrodila z frustrácie austrálskej speváčky.

Tones and I
Tones and I Foto: Profimedia.sk

Svetlo sveta uzrela len v máji minulého roka a už sa stala najvyhľadávanejšou pesničkou v histórii. Podľa Guinnessovej knihy rekordov si užívatelia aplikácie Shazam najčastejšie vyhľadávali skladbu Dance Monkey od austrálskej speváčky s umeleckým menom Tones and I, ktorá tak prekonala absolútny rekord a stala sa najpopulárnejšou skladbou všetkých čias, píše CNN .

Chytľavú pesničku, ktorá je druhý singlom z debutového albumu The Kids Are Coming, si ľudia v aplikácii na identifikáciu hudby vyhľadali 36,6 miliónakrát. Prekonala tak predchádzajúci rekord, ktorý zaznamenala pesnička Wake Me Up od zosnulého švédskeho dídžeja Aviciiho.

Zrodila sa z frustrácie austrálskej speváčky, keď svoje skladby prezentovala iba ako pouličná pesničkárka a okamžite sa stala globálnym hitom. Umiestnila sa na popredných priečkach vo viac ako tridsiatich krajinách sveta. V hitparáde Billboard Hot 100 debutovala s číslom 96, no nakoniec sa vyšplhala do prvej päťky. Na YouTube má už viac ako jednu miliardu vzhliadnutí.


Zdroj: YouTube/Tones And I

Komentáre ( 0)