10. 12. 2020 12:45 | MANILA/kc

Záhadná choroba ju zmenila na nepoznanie. Po vytlačení zdanlivo neškodnej vyrážky oslepla

Nádej jej svitla po prevoze do lepšie vybavenej nemocnice, ukázalo sa však, že liečba by bola nákladná a rodina si ju nemôže dovoliť.

Záhadný opuch tváre.
Záhadný opuch tváre. Foto: profimedia.sk, koláž: tvnoviny.sk

Mladá Filipínčanka záhadne ochorela potom, ako si na nose vytlačila zdanlivo neškodnú vyrážku. Ann Regachovej (17) následne masívne opuchla celá tvár a prestala vidieť. Už to trvá rok a lekári stále nevedia, čo jej je. S odvolaním na filipínske média o tom píše portál Metro.

Tínedžerka, ktorá žije v meste Nueva Ecija, si najskôr myslela, že drobná vyrážka je následkom hormonálnej terapie po pôrode. „Myslela som si, že je to iba obyčajná vyrážka. Po vytlačení však prišla prudká bolesť, pre ktorú so ani nemohla spať. Vyskúšala som všetko, nič nepomáhalo," uviedla Regachová.

„Mám obavy, že moja tvár už nikdy nebude ako predtým," hovorí čerstvá matka. Opuch sa postupne rozšíril na celú tvár a došlo to až ďaleko, že Filipínčanka stratila zrak. „Cítim sa, ako keby som mala namiesto hlavy nafúknutý balón," opísala svoje trápenie.

Regachová najskôr navštívila menšiu nemocnicu, v ktorej jej však nevedeli pomôcť a príčinu opuchu sa im zistiť nepodarilo. Nádej jej svitla po prevoze do lepšie vybavenej nemocnice, ukázalo sa však, že liečba by bola nákladná a rodina si ju nemôže dovoliť.

Regachovej manžel Albert Sales sa s tým odmietol zmieriť a zorganizoval zbierku. „Chcel by som poprosiť dobrých ľudí, aby nám prispeli a mohli sme tak poslať manželku do nemocnice. Žijeme od výplaty do výplaty a peniaze nám ledva stačia na to, aby sme sa mohli postarať o malého syna," uviedol Sales v rozhovore pre filipínske médiá.


zdroj: YouTube/The SeaTV