Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Eduard Heger po rokovaní vlády
Sledujte tu
11. 12. 2020 06:00 | LONDÝN/jh

Dojímavá pieseň na rozlúčku: Tínedžer (14) spieval umierajúcej matke spoza okna hospicu

Pre prísne opatrenia nemohol byť pri nej.

Billy Devine s kamarátkou zaspieval zomierajúcej matke
Billy Devine s kamarátkou zaspieval zomierajúcej matke Foto: Billy Devin/Facebook

Britský tínedžer zorganizoval pre svoju zomierajúcu matku poslednú dojímavú rozlúčku. Spoza okna z dvora hospicu jej spoločne s kamarátkou zaspieval populárnu pieseň Shallow od Lady Gaga a Bradleyho Coopera. O pár dní na to Jane Devineová (51) zomrela, píše The Mirror.

Billy (14) sa takto so svojou matkou naposledy rozlúčil. Dlho bojovala s rakovinou, ktorej napokon podľahla. Milovala spev svojho syna, ktorý jej zaspieval jej obľúbenú pieseň spoločne s kamarátkou Ellie Marie Scottovou. Ich video sa objavilo aj na internete a dojalo mnoho ľudí po celom svete.


Tínedžer sa pre prísne opatrenia v hospici nemohol s matkou osobne stretnúť. Dostal ale povolenie na malý súkromný koncert na dvore pred jej izbou.

„Milujem spievať a moja mama ma vždy rada počúvala. Pomyslel som si, že to bude pre ňu veľmi pekné prekvapenie. Nikdy nezabudnem na jej pohľad, keď sa na mňa pozerala cez okno izby," prezradil Billy.

Jane zomrela 7. septembra, pár dní po synovom vystúpení. „Moja matka bola silná osobnosť a vždy pozitívne naladená. Keď sa dozvedela svoju diagnózu, statočne tomu čelila. Bohužiaľ, nebola to bitka, ktorú mohla vyhrať," dodal.

Po smrti svojej matky zorganizoval zbierku pre hospic Ashgate, kde sa o ňu dobre starali. Chcel im tak odvďačiť ich láskavosť a obetavosť.

Uverejnil používateľ Billy Devine Pondelok 7. decembra 2020

Komentáre ( 0)